Dünya

Yangınlarla mücadele eden Avustralyayı bu kez dolu ve kum fırtınası vurdu

Ülkede 10 bindenyabani deveyi çoktükettiği için katledeceğini açıklayan Avustralya‘nın yaşadığı felaketlerbulmuyor. Eylül ayından bu yana devam eden yangınlarla mücadele eden Avustralya’yı budolu ve kum fırtınası vurdu.

CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI

Canberra bölgesinde,büyüklüğünde dolu yağışının etkisini gösterdiği öğrenildi. Dolu sonrası yüzlerce araç ve binada hasar oluşurken, Avustralya Acil Durum Ajansı, dolu fırtınasından sonra yaklaşık 1,200 acil yardım talebi aldıklarını belirtti.

DEV KUM FIRTINASI GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan, Avustralya’nın Yeni Galler Bölgesinde dev bir kum fırtınası çevre sakinlerince görüntülendi. Dubbo kenti ve çevresinde gözlemlenen dev kum fırtınası bölgede güneşi kapatarak yaşamıetkiledi. Yetkililer kum fırtınasına, bölgede etkili olan şiddetli yağmur ve rüzgarlı havanın sonucu olduğunu açıkladı.

Sıradaki Haberi Oku  İsrail ordusu, Ortadoğu planını protesto eden Filistinlilere ateş açtı: 13 yaralı

ŞU ANA KADAR 5 BİN DEVE KATLEDİLDİ

Avustralya’nın güneyinde kuraklık nedeniyle şukadar 5 bin yabani devenin, helikopterlerden tüfeklerle açılan ateşle öldürüldüğü açıklandı. 10 bin devenin öldürüleceğini duyuran yetkililer katliama devam edecek.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Change.org sitesinde katliamın durdurulması için imza kampanyası başlatıldı. İmza sayısı 130 bine yaklaştı. 150 bin imzanın toplanması hedefleniyor. Ülke genelindekisayısının 1,2 milyon olduğu tahmin edilen deve sayısınıaltına almak için yürütülecek operasyonunun devam etmesi bekleniyor.

Haber Videosu

: Yangınlarla mücadele eden Avustralya’yı budolu ve kum fırtınası vurdu