Uncategorized

Yabancıya Konut Satışı

Türkiye’de de çeşitli sektörlerin hızlı bir şekilde bir dönem ya da uzun dönem sıçrayışlarına şahit olabilmek mümkündür. İşte Türkiye’de yer alan bu sektörler arasında öncelikli olarak emlak sektöründen söz edilebilir. Emlak sektöründe özellikle emlakçının kazançlarını belirleyen en önemli finansal faktör ise döviz kuru olarak adlandırılabilir. Bu döviz kurlarında yer alan iniş ve çıkışların emlakçıların komisyonlarını da doğru orantılı olarak etkilemektedir. İşte döviz konusu bu kadar önemli olduğu için emlakçılar tarafından yabancıya konut satışı yapabilmek de çok avantajlı ve aranan bir durumdur. Yabancılara daire satışının gerçekleştirilmesi için de mülkün yani dairenin bulunduğu yer de çok önemlidir. Bir de tabi ki yabancı uyruklu kimselerin tapu işlemleri için gerekli sınırlamalara uyup uymadığı araştırılmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbul’da Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi

İlk başta bakılması gereken nokta dairenin bulunduğu mevkidir. Eğer emlakçılar tarafından yabancıya konut satışı> yapılacaksa, yabancıların aradığı belirli başlı özellikler bulunmaktadır. Öncelikli olarak yazlık bölgelerde yabancıların daha çok araştırma yaptıkları görülüyor. Bunun haricinde bir de metropollerden söz edebilmek mümkündür. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi şehirlerde yer alan daireler daha çok tercih edilmektedir. Yani bu noktada emlakçıların elinde bulunan mülkün değeri ortaya çıkıyor. Eğer emlakçılar, dairelerini yabancılara kolay bir şekilde, hızlı zamanda satmak istiyorsa işte bu şekilde değerli dairelere yani mülklere sahip olmaları gerekmektedir.
Yabancıların da daire satışı ya da başka bir gayrimenkul satın alımlarında dikkat etmeleri gereken husus varlık boyutudur. Yani sınırlardır. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü üzerinden elde edilen bilgilere göre yabancı bir kimse Türkiye’den maksimum 30 hektarlık bir alana sahip olabiliyor. Dairenin ya da gayrimenkulün de, bulunduğu ilçenin yüzölçümünün maksimum %10’u büyüklükte olması gerekiyor. Bu tür durumlara dikkat edilirse yabancılar da sıkıntısız bir şekilde daire ya da mülk sahibi olabilirler.

Sıradaki Haberi Oku  Müslüman Türk kardeşlerimize yapılan zulüm tüm şiddetiyle devam ediyor. UYGUR feryat ediyor!