Dünya

Venedikte deve kuşlarıyla gezen adama 2 gün uzaklaştırma ve 400 euro ceza

Yerel basındaki haberlere göre Slovenya’da bir hayvan çiftliği işleten Kmetija Cetin ve bir arkadaşı, geçen Perşembe günü yanlarına iki deve kuşunu da alarak trenle Venedik‘e gitti.

Venedik sokaklarında dolaşırken görülen deve kuşlarının görüntüleri sosyal medyada yayıldı ve güvenlik güçlerine çok sayıda ihbar yapıldı.

Şikayetler üzerine Cetin ve deve kuşlarını bulan güvenlik güçleri, bu sıra dışı turist kafilesineistasyonuna kadar eşlik etti.

Hayvanların sahibi Cetin’e 400 eurocezası ve Venedik’ten 2 gün uzaklaştırma cezası da verildi.

Kmetija Cetin, Nina ve Nande isimli Güney Amerika kökenli “nandu” tipi deve kuşlarıylayolculuğunun ve Venedik gezilerinin görüntülerini sosyal medyadan paylaştı.

“İTALYANLAR BİZDEN BAHSEDİYOR”

Cetin Facebook sayfasında, Nina ve Nandes’in Venedik yolculuğunun başladığıistasyonundan, trenin içinden ve Venedik sokaklarından fotoğraflarını ve videolarını yayımladı.

Sıradaki Haberi Oku  Umman Sultanı hayatını kaybetti, ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildi

Venedik’ten “kovulduktan” sonra da sosyal medyada maceralarını anlatmayı sürdüren Cetin, İtalyan basınında kendileriyle ilgili çıkan haberleri de “İtalyanlar bizden bahsediyor” gibi yorumlarla paylaştı.

Cetin, Corriere del Veneto gazetesine yaptığı açıklamada da, hayvanlarıyla daha önce de çok sayıda gezi yaptıklarını, hayvanları trenin yanı sıra gemiye ve sıcak hava balonuna da bindirdiklerini anlattı.

Cetin, bu yolculuklarda hayvanların rahat etmesi içinönlemleri aldıklarını iddia etti.

AVUSTURYA VE HIRVATİSTAN’A DA GİTMİŞ

Slovenya’nın yanı sıra Avusturya ve Hırvatistan gibi ülkelere de gittiklerini anlatan Cetin, insanların kendilerine hepyaklaştığını ve daha önce hiç ceza almadıklarını söyledi.

Venedik’in de aralarında yer aldığı birçok turistik İtalyan kenti, “toplumun huzurunu bozan” davranış biçimlerine yaptırım uyguluyor.

Sıradaki Haberi Oku  Yüzlerce kişinin öldüğü Çinde insanlar evlerinde yaka paça gözaltına alınıyor

Venedik’te geçen yaz Rialto Köprüsü altında seyyar ocakta kahve pişiren iki Alman turist de 950 eurocezasına çarptırılmış ve kentten uzaklaştırılmıştı.

Haber Videosu

: Venedik’te deve kuşlarıyla gezen adama 2 gün uzaklaştırma ve 400 euro ceza