Genel

Vejetaryen

Vejetaryen

En kısa şekliyle et ürünleri yemeyen kişileri vejetaryen olarak tanımlarız. Bir beslenme biçimi olarak vejetaryenlik çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu konuda farkındalık oluşturmak amaçlı kurulan Vegan sözlük sitesinde ise konuyla alakalı geniş bilgi bulabilirsiniz.

Bir Yaşam Tarzı Veganlık

Vegan ise vejetaryen kişiden daha katı olarak hayvansal olan hiçbir gıdayı tüketmez, içinde hayvansal katkı bulunan kozmetik, ilaç ve benzeri ürünleri de kullanmaz. Vejetaryen bir beslenme biçimini ifade ederken, vegan ise tam anlamıyla bir yaşam tarzına karşılık gelir. Vegan Sözlük sitesinde merak ettiğiniz konuya ilişkin ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz.

Barış Tabakta Başlar

Barış tabakta başlar mottosu ile kullanıcılarıyla buluşan Vegan Sözlük ücretsiz üyelik imkanı bulunan bir sayfadır. Buraya üye olarak vegan, vejetaryen, navegan, pesketaryen, frutaryen gibi konularla ilgili yeni başlıklar açabilir ya da açılmış başlıklara entryler girerek fikir sunabilirsiniz. Vegansozluk üzerinden ulaşabileceğiniz sitede, gündem, gıda, giyim, kozmetik, sağlık, hayvan hakları gibi ana kategori başlıkları altında kapsamlı içeriğe ulaşabilir, konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Yıldırımdan Korunmanın En Güvenlisi