Dünya

Ülkesine dönen Guaidoya, Venezuela halkı sert tepki gösterdi

Venezuela‘nın muhalefet lideri Juan Guaido, yasağa rağmen 19 Ocak’ta çıktığı ABD ve Davos Zirvesi seyahati dönüşünde Karakas şehrinin yakınlarında bulunan havalimanında halkıntepkisiyle karşılaştı.

“VATAN HAİNİ OLARAK SUÇLANDI”

Havalimanında görevli bir kişinin üzerineattığı Guaido, daha sonra havalimanı dışında bekleyen kalabalık tarafından “vatan haini” olarak suçlandı. Havalimanının dışında bekleyen kalabalığın öfkesine maruz kalan Guiado, kendini kalabalığın arasında buldu. Kalabalık arasında ilerlemekte zorlanan Guiado, güçlükle aracına binebildi.

“ABD’NİN KUKLASI OLARAK ANILIYOR”

Guaido, seyahati kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmüş ve Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’na katılmıştı. Trump ile Washington’da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından, “Venezuela’nın özgürlüğünü sağlama mücadelemizde ABD’nin desteğini alıyorum” ifadelerini kullanan Guaido, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından, “ABD’nin kuklası” olmakla suçlanıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Teknolojinin geldiği son nokta! Koreli anneyi, ölmüş kızıyla görüştürdüler

“GERİ DÖNDÜK” PAYLAŞIMI

Öte yandan ülkesine dönüş yapmadan önce sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Guaido, “Diktatörlük hiç bu kadar yalnız kalmamıştı. Dolayısıyla bugün her zamankinden dahabirlik, güven ve siyasi disiplinolacak. Yeni gelişmelere dikkat edin: Geri döndük” paylaşımında bulunmuştu.

Kaynak: İHA