Çevre

Türkiye’de gölgelendirme sistemlerinde hangi ürünler tercih edilmektedir?

Türkiye’de gölgelendirme sistemlerinde hangi ürünler tercih edilmektedir?

Ülkemizde gerek iş yerleri gerekse ev bahçelerinde birbirinden farklı gölgelendirme sistemleri tercih edilmektedir. Özellikle iş yerleri bu konu üzerine daha fazla yoğunlaşmakta ve bu sistemlere ciddi paralar harcamaktadır. Özellikle zip perde iş yerlerinde sıklıkla kullanılmakta olan bir sistemdir. Fermuarlı perde olarak da bilinen bu perde çeşidi motorlu bir şekilde dizayn edilmiş olup kumanda ile açılıp kapanmaktadır. Kullanımının oldukça kolay olması sebebiyle iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Zip perde aşınma ve yırtınma yapmayacağından diğer modellere göre çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Aynı sistemi hem gölgelendirme hem de ısıdan tasarruf etmek için kullanan iş yerlerinin bir diğer tercihi de zip tavan perdesi olmaktadır. Bu perdede tıpkı diğeri gibi kumanda ile kontrol edilmektedir. Oldukça sağlam bir yapıda olması ve kolay yıpranmaması ülkemizde gölgelendirme yöntemlerinden en çok tercih edilenlerden biri olmasını sağlamış durumdadır.

Sıradaki Haberi Oku  Çalış ve Seyahat Et İndirimi

İster ev ister iş yeri olsun gölgelendirme sistemlerinde oldukça sıklıkla tercih edilen pergolaen basit tanımıyla sütun ya da direkler dikilerek yapılan gölgeliktir. Çoğu iş yerinde bulunan bu gölgeliklerin etrafı kış aylarında soğuktan korunması için şeffaf bir brandayla kapatılabilmektedir. Hem ucuz ve kullanışlı olması hem de dayanıklı olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen pergolaların ortalama fiyatı ise 9000-10.000 TL civarında değişmektedir. Bu ücretler 10 m² ve altı sistemler için geçerlidir. Metrekare ücreti arttığında talep edilen ücret tutarı da artmaktadır. Çalışanlarına rahat bir dinlenme alanı sunmak isteyen işverenlerin sıklıkla tercih ettiği pergolalar tam bir fiyat performans ürünüdür. Ayrıca ahşap pergolalar hem iş yerlerinde hem de site bahçelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Site bahçelerinde keyifli vakit geçirmek isteyen ve kendine dinlenme alanı yaratmak isteyen sakinlerin sıklıkla tercih ettiği bu ürün yağmur geçirmediği için de bir hayli beğenilmektedir. Bunun yanında bioclimatic pergolalar da kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Adından da anlaşılağı üzere bioclimatic pergolada havalandırma ve ışıklandırma doğal yollarla yapılmaktadır. Açılır kapanır şekilde olan ve tam açıldığında açık havadaymış hissini veren bu sistem de sık tercih edilenler arasındadır.

Sıradaki Haberi Oku  Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol Nedir?
http://www.sanper.com.tr/
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri