Dünya

Tüm dünya diken üstünde! Ölümcül koronavirüs 3 ülkeye daha sıçradı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra haftalar içerisinde 170 insanın ölümüneolan ve binlerce insanın da tedavi altına alındığı koronavirüs ile ilgili peş peşe açıklamalar geldi.

ÜÇ ÜLKEYE DAHA SIÇRADI

Hindistan, Filipinler ve Vietnam yönetimleriarkaya açıklama yaparak kendi ülkelerinde de koronavirüs vakalarının tespit edildiğini duyurdu. Hindistan tarafından yapılan açıklamada, bir kişinin tedavi altına alındığını ve bu hastanın sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi.

HASTANEDE TUTULUYOR

Yapılan açıklamada, “Çin’dekİ Wuhan Üniversitesi’nde okuyan bir öğrencide koronavirüsü tespit edildi. Hasta şu analtında ve hastanede tutuluyor” ifadesi kullanıldı.

21 OCAK’TA ÜLKEYE GİRİŞ YAPMIŞ

Filipinler tarafından yapılan açıklamada da ülkedeki ilk koronavirüs vakasının görüldüğü belirtildi. Filipinler Sağlık Bakanı Francisco Duque tarafından yapılan basın açıklamasında, 38 yaşındaki Çinli bir kadının hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. Çinli hastanın Wuhan kentinden 21 Ocak’ta Filipinler’e geldiği belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  10 yaşındaki çocuk TIRın altında kaldı, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı

VİETNAM’DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Vietnam’dan dabir açıklama geldi. Vietnam Sağlık Bakanlığı, Hanoi ve Thanh Hoa’da birer koronavirüs vakası görüldüğünü açıkladı.

RUSYA’DAN E-VİZE AÇIKLAMASI

Küresel anlamda panik devam ederken Rusya’dan da flaş bir açıklama geldi. Rus haber ajansı RIA, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na dayandırılan haberde, 30 Ocak’tan itibaren geçici olarak, Çin vatandaşlarına elektronik vize verilmeyeceğini duyurdu.