Ekonomi

Trumpın önerdiği ilacı içince hayatını kaybetti

Spread the love

ABD Başkanı Donald Trump’ın, koronavirüs hastaları için kullanılmasını tavsiye ettiği Chloroquine ilacı, bir kişinin yaşamını yitirmesine yol açtı.

Olay, Arizona eyaletinde yaşandı. Bir adam ve eşi, koronavirüs enfeksiyonundan korunmak için akvaryum temizliğinde kullanılan ve Chloroquinemaddesi olan klorokin fosfat içti.

KORONAYA KARŞI KLOROKİNFOSFAT İÇEN KİŞİ ÖLDÜ

68 yaşındaki adam, ilacı içtikten sonra hastaneye ulaştırıldığında hayatını kaybetti. Hastanede tedavi altına alınan 61 yaşındaki kadın ise, virüse yakalanmaktan korktuklarını belirterek ilacı aldıklarını söyledi.

TRUMP’IN AÇIKLAMASINI İZLEDİK

Söz konusu kadın, Başkan Trump’ın klorokinin koronavirüse karşı potansiyel faydaları hakkında yaptığı açıklamayı izlediklerini de belirtti.

İlacı içtikten sonra kusmaya başladığınıeden kadın, “Eşim solunum problemi yaşamaya başladı, elimi tutmak istedi.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Alman rapçi sokaktaki objeleri yaladı

TRUMP’I UYARDI

ABD Başkanı Trump, Chloroquine ilacını koronavirüs tedavisi için tavsiye etmiş, ancak Gıda ve İlaç İdaresi üyesi Stephen Hahn, “Doğru ilaca sahip olabiliriz, ancak şu andadozaj formunda olmayabilir ve iyilikten dahazarar verebilir.” uyarısında bulunmuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu