Uncategorized

“Transferde net oyuncu lazım”

Tranzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ligin 14. haftasında Hatayspor ile Hatay’da karşılaştıkları ve 1-0 yendikleri karşılaşma sonrası bazı açıklamalarda bulundu. Trabzonspor bu galibiyet ile birlikte Abdullah Avcı önderliğinde son 7 maçında 4.galibiyetini aldı.

Trabzonspor’un tecrübeli teknik ismi Abdullah Avcı, maç sonrası Hatayspor karşısında aldıkları galibiyeti değerlendirdi.  ucansupurgedernegi.com

“Burada maç kazanmak zor”

Hatayspor Külübünün iyi bir takım olduğunu belirten Abdullah Avcı, “Hatayspor iyi bir takım. Burada maç kazanmak zor, ilk defa kaybettiler. Onları tebrik ediyoruz. Yorgunluğumuz böyle takımlara karşı sonradan ortaya çıktı. Bazen oyun tatmin etmeyecek ama pragmatik olmak zorundasınız. Trabzonspor’un bazen oyun kalitesi olmayacak ama ruhu, duygusu ve mücadelesi olacak. Bugün o vardı. Bütüne baktığımızda kazanıyoruz, takımın enerjisi yukarıya doğru çıkıyor. Oyun ve oyuncu olarak eksiklerimiz var ama zaman içerisinde düzelecek şeyler. Önümüzdeki 4 günümüzü doğru bir şekilde geçirmeliyiz. Taraftarlarımız dışarıdan bize destek olmaya devam etsin. Oyunun her parçasını oynamak zorundayız. Tespitimiz takım savunmasıydı. Parçadan bütüne gittik ve bunun faydalarını alıyoruz. Bazen hata yapıp gol yiyeceğiz ama çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Kanada Üniversite Fiyatları

Trabzonspor’da en çok merak edilen konulardan birisi transfer. Avcı’nın söylediklerine göre devre arasında orta saha, kanat, santrafor ve stoper bölgelerine mutlaka takviye yapılacak. Abdullah Avcı bu konuyla ilgili, “Hem izleme komitesi, hem biz, hem de yönetim kurulumuz çalışmalar yapıyor. Kulübümüzün yapılanmasına uygun bir şekilde, net oyuncuda karar vermişsek, bunun üzerinden devam edeceğiz. Net isimler üzerinden bugünü ve önümüzdeki seneleri düşünerek hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.