Gündem

Tesettür Giyim Elbise Kumaş Seçerken Önemli Püf Noktalar

Tesettür Giyim Elbise Kumaş Seçerken Önemli Püf Noktalar

Her tesettürlü kadının dolabında mutlaka birçok farklı modelde tesettür giyim modelleri bulunmaktadır. Bu kadar çok tercih edilen bir ürünün çeşide de çoktur. Piyasada farklı renk ve modelde birçok tesettür elbise bulmak mümkündür. Bu elbise modellerini seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise kumaş yapısıdır. Ürünün kumaş yapısı tene zarar vermez ve kullanımı zorlaştırmaz ise bu durumda harika bir seçim yapmış olacaksanız. Doğru kumaşa sahip ürünü seçmek içinse önce kumaş türlerini iyi öğrenmek gerekir. Tüm kumaş türlerini öğrendikten sonra rahatlıkla tesettür giyim elbise seçiminizi yapabilirsiniz. Doğru seçim yaparak ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  UEFA Avrupa Ligi şampiyonunu evine SunExpress uçurdu

Tesettür Giyim Kumaş Türleri

Kumaş yapısına ve türüne göre farklılık oluşmaktadır. Bazı kumaşlar hava alabilirken bazı kumaşlar buna imkân tanımaz. Bazı kumaşların yüzeyi pullu ve parlak iken bazı kumaşlar daha mat fakat yumuşaktır. Her kumaşın kendine özgü bir avantajı ve dezavantajı olabilir. Tesettür giyim kumaş türlerini inceleyerek siz de bu avantajları ve dezavantajları fark edebilir, seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Kumaş türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Akrilik Kumaş
  • Keten Kumaş
  • Kot, Koton Kumaş
  • Krep Kumaş
  • Likralı Kumaş

Akrilik kumaş yapısı sayesinde kış aylarının vazgeçilmezidir. Bu kumaş türünde ısı kaybının en aza indirilmesi için gözenekler minimize edilmiştir. Akrilik kumaş olan bir tesettür giyimelbise modeli gözeneklere sahip olmadığı için hava alamayacaktır. Bunun sonucunda ise ısı kaybı önlenerek vücut ısısının korunması sağlanır. Keten kumaş ise çabuk kirlenmeyen yapısı ve dayanıklı olması sebebiyle elbiselerde sıklıkla tercih edilmektedir. Kir tutmayan yapısı sayesinde elbisenin hemen kirlenmesini önler. Fakat bu kumaş türü yeterince esnek değildir. Hareket kabiliyetini kısıtlar. Kot kumaş ise dayanıklı ve sıcak tutan yapısı ile tercih edilebilmektedir. Bu kumaş türü oldukça dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanıma uygun elbiseler için kot türü tercih edilebilir. Likralı olan kumaş modeli ise esnek olması sebebiyle birçok kişinin tercihi oluyor. Ayrıca hava alan yapısı sayesinde yaz aylarının vazgeçilmezidir.

Sıradaki Haberi Oku  Şeker alerjimizin olduğunu nasıl anlarız?

Tesettür Giyim Kumaş Seçimi

Eğer tesettür giyim elbise modellerinden seçim yapılacaksa ve kumaş türüne göre seçim yapmak istiyorsanız bu durumda mevsim şartlarını dikkate almalısınız. Soğuk kış ayları için hava almayan akrilik veya kot kumaşları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ise sürekli olarak serin kalabilmek için likralı kumaşları tercih edebilirsiniz. Şık gözükmek içinse esneme yapmayan fakat dokusu itibariyle oldukça şık duran keten kumaş tercih edilebilir.

https://modamesra.com/tesettur-giyim/
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri