Dünya

Temsilciler Meclisi Başkanı, kameralar önünde Donald Trumpın konuşma metnini yırttı

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım 2020’de yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Kongre’de songeleneksel “Birliğin Durumu” konuşmasını yaptı. Senato’da azil talebiyle yargılanan Trump, görev süresinde birçok konudailerleme kaydettiklerini belirterek “Birliğimizin durumu hiç olmadığı kadar güçlü” görüşünü paylaştı.

ARKASINDA DURAN İSİMLER DİKKAT ÇEKTİ

Konuşma esnasında Trump’ınarkasında, her kamera açısından görünecek şekilde Başkan Yardımcısı Mike Pence ve azil sürecine liderlik eden Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi yer aldı. Trump ve sürekli gerginlik yaşadığı bilinen Pelosi arasında yaşanan anlar ise, konuşmaya damgasını vurdu.

ELİNİ SIKMAYAN TRUMP’I DİNLEMEDİ

Sahneye çıkmadan önce Nancy Pelosi’nin kendisine uzattığı eli sıkmayı reddeden Trump, gerginliğin fitilini ateşledi. Trump’ın bu hareketi üzerine konuşma süresince ona bakmaktan ve dinlemekten kaçınan Pelosi, konuşmanın ardından tepkisini gösterdi.

Sıradaki Haberi Oku  Terör örgütü YPG/PKK, Deyrizorda işgal ettiği sığınmacı kampını ateşe verdi

KONUŞMA METNİNİ YIRTTI

Konuşma biter bitmez Pelosi’nin Trump’ın konuşma metninin kopyasını yırtıp atması, kameralara yansıdı. Yaptığı hareketle dünya gündemine oturan Pelosi, kağıtları yırtmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pelosi, “Konuşma metniniyırttınız?” sorusuna “Diğer seçenekleri düşününce bu yapılacak en kibar şeydi” yanıtını verdi.

Haber Videosu

: Temsilciler Meclisi Başkanı, kameralar önünde Donald Trump’ın konuşma metnini yırttı