Gündem

TBMM Başkanı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, gazetecilerin yasalve yükümlülüklerinin çerçevesini çizen 212 sayılı Basın İş Kanunu’nun kabul edilişinin 59. yılına girildiğini bildirdi.

Gazeteciler için hayati önemi haiz yasanın kabul edilişinin yıl dönümü vesilesiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Şentop, hayatı haberleştirerek ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi etkileşim sağlayan gazetecilerin önemli bir görev ifa ettiklerini vurguladı.

“DEMOKRASİNİN YAŞATILMASI KONUSUNDA DA SORUMLULUK SAHİBİ OLAN GAZETECİLERİN..”

Dijital teknolojinin gelişip yaygınlaştığı süreçte çalışma şartları ve platformları giderek değişen gazetecilerin, buna rağmen görevlerini büyük birve fedakarlıkla yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizen Şentop, “Şartlar değişse deve hürriyetlerin korunması, demokrasinin yaşatılması konusunda dasahibi olan gazetecilerin habercilik görevlerini bağımsız, tarafsız ve objektif bir şekilde yerine getirmelerinin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesininşartı olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Dışişleri Bakanlığı: "Türkiye Filistin halkının haklı davasına destek vermeye devam edecektir"

Şentop, dünyada ve Türkiye’de meydana gelen olayları haberleştirme görev ve sorumluluğunu üstlenen gazeteciler için daha iyi birtemennisinde bulundu.