Dünya

Son dakika: İrandan ABDye yeni tehdit: Daha sert intikam yakında

ABD Başkanı Donald Trump‘ın İran‘la tansiyonu düşürmesi ve Washington yönetiminin Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’na (BMGK) gönderdiği mektupla ön koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu duyurmasına rağmen İran tehditlerine devam ediyor. İran Devrim Muhafızlarının üst düzey komutanlarından olan Abdullah Araghi, İran’ın ABD’ye yaptığı misilleme saldırılarıyla ilgili olarak “Dahaintikam yakında” ifadelerini kullandı.

İran Devrim Muhafızları komutanlarından Abdullah Araghi, Kasım Süleymani suikastının ardından İran’ın yaptığı misilleme saldırıları hakkında açıklama yaptı.

“DAHA SERT İNTİKAM YAKINDA”

Reuters’ın Tasnim Haber Ajansı’ndan aktardığı habere göre Araghi, “Dahaintikam yakında” ifadelerini kullandı.

Tasnim ayrıca Devrim Muhafızları komutan yardımcısı Ali Fadavi ise İran’ın füze saldırılarının ülkenin gücünü gösterdiğini ve ABD’ninbir şey bile yapamadığını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Tesla, koronavirüse rağmen Model Y teslimatlarına başladı

ABD’NİN BM MEKTUBUNA YANIT

Öte yandan ABD’nin BM’ye yolladığı mektuba İran’dan yanıt geldi.

İran’ın BM Temsilcisi, “Tahran hala Washington’ın yaptırımları altındayken Trump’ın teklifi inanılmaz” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray yönetimi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne birgöndererek Süleymani suikastını meşru müdafaa olarak tanımlamış ve İran ile ön koşulsuz olarak müzakerelere başlamaya hazır olduklarını belirtmişti.