Gündem

Soft FUE Nedir?

Soft FUE Nedir?

Dış görünüş; her yaştan insan için hayati bir öneme sahiptir. Saçlar; dış görünüşün en önemli parçası olarak ifade edilebilir. İnsanlar; hem genetik hem de çevresel faktörlerden dolayı saç dökülmesi sorunuyla karşılaşabilirler. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde saç dökülmesinin kader olmadığını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, saç ekimi sayesinde eskisinden bile sağlıklı saçlara sahip olmak mümkün hale gelir.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi; seyrelme ve kellik sorununa etkili bir şekilde çözüm bulmak adına en iyi seçenektir. Kişinin vücudundan sağlıklı saç kökleri alınır. Ardından, saç kökünün aktif olmadığı ve saçsızlığın oluştuğu alanlara nakil işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında mikro cerrahi yöntemlerden yararlanılır. Saç ekimi; kişinin bizzat kendi sağlıklı saçlarının saçsızlığın oluştuğu bölgeye nakledilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Bu yüzden, güvenilir ve sağlıklı bir işlemdir.

Sıradaki Haberi Oku  Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı'nda konuşuyor (CANLI)

İnsanların ense bölgesinde dökülmeye karşı dirençli saç köklerine rastlanır. Bu saç kökleri toplanır. Ardından, tamamen dökülmüş ya da seyrelmiş alanlarda açılan kanallara titizlikle ekilir. Küçük bir cerrahi operasyon olarak tanımlanan saç ekimi; insanların doğal ve kalıcı saçlara sahip olmalarını mümkün kılar.

Saç ekiminin kimler için uygun olduğu en çok merak edilen hususlardan birisidir. Bu noktada, saç ekiminin yaşından bağımsız olarak seyrelme ya da dökülme sorunu ile karşılaşan herkes için uygun olduğunu ifade edebiliriz. Saç ekimine genellikle erkeklerin başvurduğuna dair bir önyargı vardır. Fakat, saç dökülmesi sorunuyla karşılaşan kadınlar da saç ekimi işlemine başvurabilirler.

Soft FUE Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Soft FUE; en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir. İşlemin sedasyon etkisi altında yapılması söz konusudur. Hastalar; soft fue yöntemi sayesinde saç ekimi sırasında çok daha rahat olurlar. Her şeyden önce, saç ekimi yapılacak alan dezenfekte edilir. Ardından, anestezi uygulamasına başvurulur. Saç kökleri; özel silindirik iğneler kullanılarak deriden ayrıştırılır. Kişinin başının yanlarından veya arkasından alınan saç kökleri; işlem sırasında kullanılmak üzere hazırda bekletilir.

Sıradaki Haberi Oku  Fahrettin Altun'dan 'tek yürek' paylaşımı

Soft FUE yöntemi sırasında saç ekimi yapılacak alanda küçük kanallar açılır. Saç kökleri; saçsız alan için hazırlanır. Kişiden alınan sağlıklı saç kökleri; açılan kanallara yerleştirilir. Bu sayede, saç ekimi işleminin sonuna gelinir.

Soft FUE Hangi Avantajları ile Öne Çıkar?

Soft FUE; bilhassa sedasyon yönteminin uygulanması ile farkını ortaya koyar. Saç ekimi esnasında hastanın bilincinin açık olmasını sağlar. Ayrıca, kişinin fiziki özelliklerine uygun dozda sedasyon uygulaması gerçekleştirilir. Hasta; her ne kadar bilinci açık bir şekilde sürece devam etse de herhangi bir ağrı hissetmez. Soft FUE avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Hasta; operasyon öncesinde yemek yiyebilir. Ayrıca, operasyon sırasında tuvalet gibi ihtiyaçlarını giderebilir.
  • Hasta; saç ekim sürecinin bitmesinin ardından evine gider.
  • Soft FUE; hastanın saç ekimi sırasında bilincinin açık olmasından mütevellit işlemler hakkında bilgi alabileceği bir seçenektir.
Sıradaki Haberi Oku  Babacan: "DEVA Partisi’nin iktidarda olmadığı ülkenin sorunlarını çözme ihtimali yok"