Ekonomi

Sivasta mağaza açılışında izdiham yaşandı

Spread the love

Sivas’ın Eskikale Mahallesinde önceki güneşyaları satışı yapan mağazanın açılışı gerçekleştirilirken, açılışa özel ürünlere indirim uygulandı.

İndirimli ürünlerden faydalanmak isteyen yüzlerce kişi ise açılış saatinden önce iş yeri önünde toplandı.

Sivas’ta mağaza açılışında izdiham yaşandı VİDEO

VATANDAŞLAR BİRBİRLERİYLE YARIŞTI

Açılışın yapılmasıylavatandaşlar mağaza içerisine akın etti. Koşarak mağazaya girenler ürünleri alabilmek için birbirleri ile yarıştı.

Yaşanan izdiham nedeniyle birçok kişi ezilme tehlikesi geçirirken, giriş kapısında sıkışanların yanı sıra kalabalıktan bunalanlar, çevredekiler tarafından kenara çekilerek sakinleştirildi.

KORONAVİRÜS UYARILARI GÖRMEZDEN GELİNDİ

Ürün almayı başarabilenler ise kasa önünde uzun kuyruk oluştururken, koronavirüs önlemleri kapsamında kalabalık alanlardandurulması yönündeki uyarılara rağmen yaşanan görüntü şaşkına çevirdi.

Sıradaki Haberi Oku  Finlandiyada internet üzerinden cuma namazı

Açılış sosyal medyada büyük tepki topladı.

“FİYAT ARTIŞI YAPANLARA TEPKİ İÇİN İNDİRİM YAPTIK”

Açılış öncesi böyle bir yoğunluğun olacağını öngöremediklerini söyleyen Mağaza sahibi Muhammed Uğur, “Öncelikle bu şekilde gündeme gelmek bizi gerçekten üzdü. Bizim buradakiamacımız ülkemizinsüreçten geçtiği şu dönemde istihdam sağlamak ve ekonomiye canlılık vermektir. Asıl amacımız budur. Ama biz böyle bir yoğunluğun olacağını öngöremedik. Şu anda koronavirüsü bahane ederek birçok esnaf fiyatları kat kat artırıyor. Maske, kolonya, dezenfektan ürünleri olsunartışları yaptıkları için biz de buna tepki olsun diye mağazamızda indirim yapmak istedik. Açılışımızı biz 1,5 ay öncesinden belirlemiştik. 10 gündür de reklamlarımız yapılıyordu. Bize koronavirüs nedeniyle resmi bir uyarı da gelmedi. Eğer bir uyarı gelmiş olaydı biz bunu ciddiye alırdık. Zaten biz açılış öncesi de mağazada dezenfektan işlemimizi profesyonel ekiplere yaptırdık. Normalde haftada 1dezenfekte işlemi yaptırma kararı almıştık. Ama bu tepkilerden dolayı biz bunu her gün yapmaya karar verdik.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Londra, hayalet şehre döndü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu