Teknoloji

Sıra Bulucu

Sıra Bulucu

Arama motorunda kaçıncı sırada olunduğunun belirlemesi, sıra bulucu ile mümkün olmaktadır. İnternet sitesinin ulaşılabilirliğinin ölçülmesi manasında sıra bulucu oldukça önemlidir.

Sıra Bulucu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Web sitesinin arama motorunda üst sıralarda çıkması için sıra bulucudan yararlanmak mümkündür. Daha doğru bir tabir ile web sitesinin arama motorunda kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek için sıra bulucu paketleri satın almak gerekir. Bu paketler anahtar kelime sayısına ve kaç tane web sitesi sırası öğrenmek istendiğine göre değişir. Anahtar kelime sayısı ve web sitesi sayısı arttıkça sıra bulucu paket sayısına ödenen ücret de artacaktır. Ödemeler genel olarak aylık alınır.

Sıra Bulucu Kaç Sıralamayı Verir?

Sıradaki Haberi Oku  3D Wall Printer

Sıra bulucu aracılığı ile eğer Google arama motoru kullanılır ise Google arama motorunda ilk gelen 100 sonuç elde edilir. Eğer arama motoru için Yandex kullanılacak olursa sıralama bilgisi alınamayacaktır. Çünkü sistem sadece Google arama motorunda çalışmaktadır. Sistemin Yandex gibi arama motorlarında da çalışması için ilgili çalışmalar devam etmektedir.