Gündem

Siber Güvenlik Zayıflık Yönetimi

Siber güvenlik zayıflık yönetimi PentestBX tarafından başarıyla sağlanmaktadır. Bu konuda kurumların ihtiyacı olan tüm hizmetleri başarılı bir şekilde sunan PentestBX, siber saldırılara karşı önlem almanızı sağlar. İlk olarak siber güvenlik zafiyetlerinin ele alınması gerekir. Yaşanabilecek en küçük bir zafiyet aslında büyük saldırıların kolayca yapılmasına neden olabilir. Haliyle sistemlere saldıranlar kurumlar ilgili verilere anında ulaşabilir. Yine bu zafiyetler donanım ve yazılım araçlarının saldırılara açık hale gelmesine neden olduğu için kısa sürede tespit edilerek gerekli müdahalenin yapılması gerekir.

Siber Güvenlik Neden Önemli?

Siber güvenlik zayıflık yönetimi sürecinde PentestBX’ten destek almanız yeterli olacaktır. Öncelikle güvensiz bağlantıların kısa sürede tespit edilmesi gerekir. Çünkü güvensiz bağlantı demek saldırılara karşı hatalı savunma ve amaçsız kaynak yönetimi anlamına gelmektedir. PentestBX’in yönettiği bu süreçte ihtiyacınız olan taramaların tamamı yapılırken sistem açıkları da tespit edilerek raporlanır. Hazırlanan raporlar kapsamında kuruma bilgi verilerek çalışmalar başlatılır.

Sıradaki Haberi Oku  Hisse bazlı ayrışarak yükseliyoruz

Siber zayıflık yönetiminde ilk olarak sızma testleri yapılır. Ardından zafiyetin yaşanmaması adına belirli dönemlerde bu testler tekrarlanır. Siber güvenliğin her geçen gün önem kazandığı günümüzde zafiyetlerin kapatılması adına bu alanda uzman kişilerce aksiyon alınmalıdır. PentestBX tam da bu süreçte devreye girerek hem güvenlik hem de bilgi alanında tüm çalışmaları tamamlamaktadır. Birden fazla tarama sayesinde sistem açıkları anında tespit edilirken bu taramaların da periyodik olarak gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.