Dünya

Şeytan çıkarma ayininde 7 kişiyi işkence yaparak öldürdüler

Panama’nın kuzeydoğusunda yerlilerin yaşadığı, “Tanrı’nın Yeni Işığı” adlı tarikatın kontrolündeki bölgede bir toplu mezarda yedi kişinin cesedi bulundu.

Şeytan çıkarma ayini sırasında,bir kadın ve beş çocuğu ayrıca 17 yaşında bir çocuğun işkenceyle öldürüldüğü belirtiliyor.

Başsavcılık 15 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığı olayla ilgili olarak, aralarında öldürülen kadının babasının da bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Öldürülen çocuklardan biri bir yaşında.

Savcı Rafael Baloyes, cesetlerin ayinin yapıldığı kiliseden iki kilometre uzakta bulunduğunu açıkladı.

KURBAN EDİLMİŞ KEÇİ BULUNDU

Polis, Cumartesi gününden bu yana devam eden şeytan çıkarma ayinlerinden, kaçan üç köylünün ihbarıyla haberdar oldu. Kilisede pala, bıçak ve sopaların yanı sıra kurban edilmiş bir keçi bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  İranda savaş emrinin verildiği konsey, Amerikayı tehdit etti: Çok büyük intikam alınacak

Baloyes, evlerinden alınarak kiliseye götürülen ailelerden nedamet getirmelerinin istendiği, sonradan bu kişilere işkence yapıldığını söyledi.

Sopa ve İncil’lerle dövüldüğü belirtilen bu kişilerin, pala ve bıçaklarla öldürüldükleri belirtiliyor.

TANRIDAN MESAJ GELDİĞİNİ İDDİA ETTİLER

Aralarında bir çocuğun da bulunduğu zanlıların “Tanrı’dan kendilerine mesaj geldiğini” söyleyerek katliama giriştikleri öne sürülüyor.

Soruşturmaya yakın bir kaynak AFP’ye yaptığı açıklamada gözaltına alınanlar arasındakadının babasının da olduğunu söyledi.

Olayın yaşandığı Ngabe-Bugle bölgesi, başkent Panama City’ye 250 kilometre mesafede.

Ngabe-Bugle, ülkenin enve okuma yazma oranının en düşük olduğu bölgelerden biri.

Haber Videosu

: Şeytan çıkarma ayininde 7 kişiyi işkence yaparak öldürdüler