Dünya

Rusyanın en büyük avcılık kulübünün altından büyük bir mafya organizasyonu çıktı

Rusya‘nın en büyük avcılık ve atıcılık kulübü olarak bilinen yerin büyük bir mafya organizasyonu olduğunu öğrenen Rusya Federal İstihbarat Servisi, kulübe baskın yaptı. Baskın sırasında bin 200 silah ele geçirildi.

KULÜBE KENDİ ADAMLARINI YERLEŞTİRDİ

Rusya’nın en büyük avcılık ve atıcılık kulüplerinden birinin peşine düşen Rusya Federal İstihbarat Servisi, elde ettiği bulgular karşısında hayrete düştü. Avcılık ve atıcılık kulübü olarak bilinen yerin aslında büyük bir mafya organizasyonu olduğu öğrenildi. Kulübün içine kendi adamlarını yerleştiren istihbarat, hareketlerini takip ettiği Rus mafyasının yöneticilerininolarak Kaluga’da bir atış poligonunda bulunduğunu tespit etti. Kameralar ile yakından takip edilen mafyanın üst düzey sorumlularına baskın yapıldı. Kulübün, Rusya’nınhemen her bölgesinde etkin olarak zorla alıkoyma, adam kaçırma, tehdit, şantaj, tetikçilik gibi suçlara karıştığı iddia edildi.

Sıradaki Haberi Oku  Hamaneyin danışmanı Hüseyin Dehgnan: İranın ABDye yanıtı askeri olcak

BİN 200 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Kulübün, ülkedeki tüm ofislerine baskınlar düzenlendi. Baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. İncelemelerde mafyaya aitbin 200 otomatik silah ele geçirildi. Birçok suçta kullanıldığı tespit edilen otomatik silah ve kalaşnikof tipi silahların çeşitli suçlarda kullanıldıktan sonra farklı versiyonlara çevrilerek modifiye edildiği öğrenildi. Yapılan baskından sonra gözaltına alınan çok sayıda yönetici ve mafya üyesinin sorguları devam ederken ele geçirilen silahların kriminal incelemesine devam edildiği açıklandı.

Kaynak: İHA