Dünya

Rum Yönetimi lideri Anastasiadis: Kıbrısta gerilim istemiyoruz

Türkiye‘nin Doğu Akdeniz‘de attığı adımları değerlendiren Rum yönetimi lideri Anastasiadis, Türkiye’nin seçtiği yolu izlemeyeceklerini, bununlauluslararası hukukta ısrarcı olmayı sürdüreceklerini öne sürdü. Rum lider, Güney Kıbrıs‘taki Larnaka’ya bağlı Korno’da bulunan ‘Stavros Stilianidis’ kışlasını ziyaretinde açıklamalar yaptı.

“KENDİMİZİ SAVUNMAYA HAZIRIZ”

Anastasiadis, Avrupa Birliği (AB),ülkeler ve özellikle de Yunanistan’ın, Türkiye tarafından gerçekleştirilecek olan her türlüdışı faaliyetin başarılı bir şekilde göğüslenmesi için destek ve aynı zamanda caydırıcı güç teşkil edebileceklerinde ısrarcı olmayı sürdüreceklerini belirtti.

“HER AN KENDİMİZİ SAVUNMAYA HAZIRIZ”

Rum lider, her türlü tehdide karşı, herkendilerini savunmaya hazır olduklarını söyledi. Tahrik edilmelerine rağmen askerileştirme istemediklerini öne süren Anastasaidis, soğukkanlılıklarını korumaya çalıştıklarını, aynı zamanda herhangi birokumadan veya Türkiye’ninokumalarına yanıt vermekten her şekilde kaçınmaya çalıştıklarını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  MSB: İki terörist etkisiz hale getirildi

İSRAİL’DEN 4 ADET İHA ALMIŞLARDI

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki çalışmalarını takip etmek amacıyla İsrail’den 4insansız hava aracı satın almış, arama kurtarma faaliyetlerinde de kullanılacağı belirtilmişti.

Kaynak: DHA