Dünya

Prens William, Harry ve Meghan Marklenın ayrılık kararı sonrası konuştu: Kanat germeye devam etmeyeceğim

İngiltere‘de Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle, sosyal medya hesapları Instagram’dan yaptıkları yazılı açıklamada Kraliyet ailesinin “üst düzey” üyeliğini bırakacaklarını açıkladı. Ağabey William ise ülkenin gündemini sarsanhakkında ilkkonuştu.

“HERKESİN TAKIMDA OLMASINI İSTİYORUM”

Konu hakkında İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Sunday Times’a konuşan PRens William, şunları söyledi: “Bütün hayatım boyunca kardeşime kol kanat gerdimbunu dahayapamayacağım… Bu konuda üzgünüm. Bütün yapabileceğimiz ve bütün yapabileceğim onlara destek olmaya çalışmak ve gelecekte aynı görüşte olacağımızıetmek. Herkesin takımda olmasını istiyorum.”

Prens Harry’nin babası Prens Charles, oğlunun kendisine bu konuda önceden bir bilgi vermemesi nedeniyle sinirlendiği “öfkeden kudurduğu” yazılmıştı. Uluslararası kamuoyu, William’ın bu açıklamalarını bir “U dönüşü” olarak yorumladı.

Sıradaki Haberi Oku  İtalyada koronadan ölenlerin yaşa göre dağılımı

ORTA YOL BULMAYA ÇALIŞACAKLAR

Prens Harry, yarın ağabeyi, babası ve büyükannesi Kraliçe Elizabeth ile Norfolk’taki Sandringham Estate’te bir araya gelerek orta yol bulmaya çalışacak. Bu toplantıya Markle, Kanada‘nın Vancouver kentinde bağlanacak.

KRALİÇE BAŞÖRTÜSÜ TAKMIŞTI

Sussexlerin aldığı ayrılık kararı sonrası Kraliçe 2. Elizabeth, ilkaracında görüntülenmişti. Kraliçe’nin başörtüsü takması ise dikkat çekmişti. Kraliçe’nin kendi kullandığı Land Rover marka aracıyla Sandringham’daki atış talimi partisine gittiği belirtildi.

PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE’IN HEYKELLERİ KALDIRILMIŞTI

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Madame Tussauds Balmumu Müzesi’nin Kraliyet Ailesi’ndeki üst düzey görevlerinden çekileceklerini açıklayan Prens Harry ile Sussex Düşesi eşi Meghan Markle’ın heykellerini kaldırılmıştı. Heykellerin müzenin farklı bölümünde sergilenip sergilenmeyeceği ise açıklanmadı.

Sıradaki Haberi Oku  Çinli otomotiv şirketi Geely virüs geçirmeyen araba üretecek

MEGHAN ÇOCUĞUNUN YANINA KANADA’YA GİTMİŞTİ

Öte yandan, Kraliyet Ailesi’ndeki üst düzey görevlerinden çekileceğini açıklayan Sussex Düşesi Meghan Markle, Kanada’da bakıcısıylaolan bebeğinin yanına dönmüştü.

EVLİLİK YÜZÜĞÜNÜ TAKMAMIŞTI

Düşes Meghan Markle, kraliyet ailesinden ayrıldıklarını duyurmadan saatler önce prens eşi olmadan The National’ın Londra’daki Dorfman Tiyatrosu’nu ziyaret etmiş ve parmağından hiç çıkarmadığı evlilik yüzüğünü takmaması dikkatlerden kaçmamıştı.

KRALİYET AİLESİNDEN AYRILMIŞLARDI

Sussex Dükü ve Düşesi, sosyal medya hesabından açıklama yaparak kraliyet ailesinden ayrılacaklarını duyurmuştu. Çift tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verilmişti: “Aylar süren derin düşünce vealışverişi sonucu, bu yıl bir değişim yapma ve buiçinde kendimize daha yenilikçi bir rol biçimlendirmeye başlama kararı aldık. Kraliçe’ye tam desteğimiz sürerken, Kraliyet ailesindeki ‘üst düzey’ görevlerimizden çekildiğimizi ve ekonomik olarak bağımsızlığımızı kazanma yolunda çalışmaya başlayacağımızı söylemek isteriz.”

Sıradaki Haberi Oku  Kanada Başbakanı Ukraynada düşen uçağın füzeyle vurulduğunu iddia etti