Gündem

Prefabrik Ev

Prefabrik Ev

Ülkemizin birçok yerinde önemli etkiler yaratacak fay hatlarının bulunması prefabrik evlere olan ilgiyi artırmıştır. Prefabrik evler çelik konstrüksiyon üzerine inşa edildiği için deprem durumlarında betonarme yapılara oranla çok daha yüksek bir güvenliğe sahiptir.

Hem kısa sürede kurulum yapılması hem de daha uygun maliyetlerde olması bu güvenli ve şık tasarım yapılabilen evlerin tercih edilmesini sağlamaktadır. Prefabrik evlerin tasarımı yapılarak üretim aşamasına geçildiği için geniş bir tasarım seçeneği bulunmaktadır. Prefabrik evlerin ısı yalıtımı ve güneş enerjisi gibi artı avantajları da bulunmaktadır.

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları belirlenirken öncelikle evin boyutu dikkate alınmaktadır. Prefabrik evin kaplayacağı alan, kat sayısı ve evin içerisinde bulunacak oda, mutfak, banyo, tuvalet ve teras tarzı tasarımlar fiyatlarda belirleyici unsurlardır.

Sıradaki Haberi Oku  Promosyon Şapkalar

Fakat daha küçük alan kaplayan tek kat olarak projelendirilen ucuz prefabrik evler de bulunmaktadır. Prefabrik evler betonarme yapılara göre maliyeti daha uygundur. Bununla birlikte geniş bir tasarım olanağı sağlamaktadır. Prefabrik evler hakkında daha kapsamlı bilgileri villadizayn.net üzerinden alabilirsiniz.