Sağlık

Podoloji Merkezi

  Ayak sağlığı olarak tedavi ve özel bakımlar hususunda hizmet veren ayak sağlığı merkezi ile ihmal edilen tüm ayak problemleri sağlıklı bir şekilde tedavi ediliyor.

 Podoloji Merkezi Tedavileri ve Tırnak Mantarı

 Podoloji merkezi olarak yapılan tedaviler arasında; nasır tedavisi, medikal ayak bakım, çatlak topuk tedavisi, tedavisi, deforme tırnak tedavisi, deri deformasyon tedavisi, tırnak batması ve lazerle tırnak mantarı tedavisi yapılmaktadır.

 Tırnak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Tırnak mantarı deride oluşan enfeksiyon sonucu meydana gelir. Bu enfeksiyon çeşitli yollar ile deriye bulaşır. Nemli ve havasız ortamda daha fazla çoğalan, ciddi rahatsızlıklara sebep olan bir bulaşıcı hastalıktır. Nedenleri arasında; yanlış pedikür, nemli ayak ve el, yaz aylarında kapalı ayakkabı kullanımı gibi birçok neden tırnak mantarına sebep olur. Tırnak mantarı uygulaması yapan ayak sağlığı merkezi; özel podolojik cihazlar ile küretaj işlemi yapılır ve mantara sebep olan bölge temizlenir. Anti-fungal ürünler tedavide önerilerek 3-6 ay süresince belirli periyotlarda tedavi uygulanarak tırnak mantarı oluşumu engellenir.

Sıradaki Haberi Oku  Bakanlık Onaylı Ürünler