Dünya

Otopsi odasında bir kadının cesedine istismar uygulayan görevliyi polis bastı

Instituto Medico Legal isimli tıp merkezinin morgunda görevli otopsi uzmanının, bir kadın cesedine cinsel istismar uygularken polis tarafından yakalanması Brezilya gündemine bomba gibi düştü.

OTOPSİ YAPILMAYI BEKLEYEN CESEDE İSTİSMAR UYGULADI

Olay Brezilya’nın Amazonas eyaletinin Manuas kentinde meydana geldi. Brezilyabasınında yerhaberlere göre, Instituto Medico Legal isimli tIp merkezinde otopsi uzmanı olarak görev yapan 52 yaşındaki Wanderley dos Santos Silva isimli şahıs, desteklediği futbol takımının kupayı kazanması üzerine geçenin geç saatlerine kadar eğlendi. Eğlencede alkolükaçıran Silva, sabaha karşı çalıştığı kuruma geldi. Otopsi odasına giren Silva, otopsi yapılmayı bekleyen cesede cinsel istismarda bulundu.

ADLİ TIPTA GÖREVLİ POLİS MEMURU CESETTEN DELİL TOPLAMAK İÇİN ORADAYDI

Adli Tıp’ta görevli bir polis memuru, ölen kadınla ilgilitoplamak üzere otopsi odasına girdiği anda şok manzarayla karşılaştı. Durumueden Silva, pantolonunu çektikten sonrayerinden kaçtı.

Sıradaki Haberi Oku  Fransa, Erdoğandan 1 milyon maske yardımı talep etti

ADLİ TIP ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN KOVULDU

Otopsi odasında yaşanan iğrenç olay, polis memuru tarafındanAdli Polis Departmanı’na rapor edildi. Silva, ismi belirlenemeyen bir arkadaşıylaişten kovuldu.

TAKIMI KUPAYI KAZANINCA İŞTEN AYRILIP ALKOL ALDI

Manuas Kamu Güvenliği Sekreteri olayla ilgili yaptığı açıklamada, Silva’nın o gün görevli olduğunu ancak Libertodores Kupası’nı kazanan Flemengo takımının galibiyetinin ardındanyapmak için ayrıldığını, sabah saatlerinde ise sarhoş bir şekilde iş yerine döndüğünü ve bu sırada kadın cesede cinsel istismar uyguladığını belirtti.

CEZASI 2 İLA 3 SENE ARASINDA

Öte yandan, “nekrofili” olarak adlandırılan cesede cinsel istismar durumunun 2003 yılına kadar Brezilya’da suç olarak kabul edilmediği öğrenildi. Ülkede 2003 yılında hazırlanan “Cinsel Suçlar Yasası’yla”cesede cinsel istismar uygulayan 52 yaşındaki Wanderley dos Santos Silva isimli şahsın mahkemede suçu ortaya çıkarıldığı takdirde 2 ila 3hapis cezasına çarptırılabileceği öğrenildi.

Sıradaki Haberi Oku  Trump, bir kez daha S-400 konusunda Türkiyeye destek verdi

Haber Videosu

: Otopsi odasında bir kadının cesedine istismar uygulayan görevliyi polis bastı