Dünya

Ormanda 34 gün meyve yiyerek hayatta kalan anne ve çocukları bulundu

Kolombiyalı bir anne ve 3 çocuğunun, ormanda kaybolduktan 34 gün sonra Perulu yerliler tarafından bulundukları bildirildi. Anne ile 10, 12 ve 14 yaşındaki çocuklarının, tohum,ve kırmızı meyveler yiyerek hayatta kaldıkları öğrenildi. Aile, yetersiz beslenme ve aşırı sıvı kaybı nedeniyle hastanede tedavi altına alındı. Aile, Peru-Kolombiya sınırı yakınlarındaki ücra bir bölgede bulunan akrabalarını ziyaretten dönerken yollarını kaybettiler.

BULUŞMA NOKTASINA GELEMEYİNCE…

Kolombiya merkezli televizyon Caracol, ismi açıklanmayan kadının, Kolombiya’daki evlerine dönmek için eşiyle buluşmayı planladığını, ancak Puerto Leguízamo kasabasındaki buluşma noktasına gelmeyince eşinin yetkililere kayıp başvurusu yaptığını bildirdi.

34 GÜN BOYUNCA ORMANDA YÜRÜDÜLER

Söz konusu kadının, yolun yarısında yönünü kaybettiği ve Amazonlar’daki Putumayo Nehri yakınlarındaki bölgede kaybolduğu bildirildi. O ve üç çocuğu 34 gün boyunca ormanda yürüdükten sonra, Yubito köyü yakınlarında Sekoya yerlileriyle karşılaştı. Sekoya yerlileri, Peru donanmasına haber verdi, onlar da Kolombiyalı meslektaşlarını durumdan haberdar etti. Aile, hava yastıklı tekne ile bölgeden tahliye edildi. Ailenin tahliyesi ve Puerto Leguízamo’daki deniz üssünde bekleyen babalarına kavuşma anları, Caracol Televizyonu’ndan yayınlandı.

Sıradaki Haberi Oku  ABDli boksör kameralar önünde eşini boğazını sıkarak saha dışına sürükledi

“KIZLARIM ARTIK YÜRÜYEMEZ HALDEYDİ”

Anne ormanda yaşadıklarını, “Eğer 30 dakikada biriçmezsek, bayılacaktık. Sürekli durmak zorunda kaldık ve kızlarım artık yürüyemez haldeydi.” sözleriyle anlattı.

VÜCUTLARINDA BİRÇOK ISIRIK VAR

Kolombiya Donanması’ndan General Sergio Alfredo Serrano, ailenin vücudunun ısırıklarla kaplı olduğunu, ayaklarında da çizikler olduğunu açıkladı. Hastaneye kaldırılan aile, sivrisinek ısırmasından kaynaklanan sıtma ve sarı humma gibi hastalıklara karşı da kontrolden geçirilecek.

Haber Videosu

: Ormanda 34 gün meyve yiyerek hayatta kalanve çocukları bulundu