Uncategorized

Oda Parfümü

Oda parfümü evlerden işyerlerine, otellerden restoranlara kadar birçok alanda kullanılan çok yaygın bir kokutürüdür. Ev tipi ürünlerin yanında geniş ve büyük alanlar için daha gelişmiş ürünler söz konusudur. Tüm bu ürünlerin tek bir amacı vardır, o da ortama güzel bir koku yaymak.  

Parfümçeşitleri arasında karşımıza çıkan oda parfümleri birçok farklı koku vearomada üretilmektedir. Bu üretim sürecinde genellikle güzel kokunun yanında insanlara huzur ve sakinlik veren kokular tercih edilmektedir.

Opaq Kimya ve Kozmetik firması üretmiş olduğu esanslar sayesinde oda parfüm üretim sürecine katkı sağlamaktadır. Şöyle ki, oda parfümleri esanslardan elde edilmektedir.Esans çeşitlerinin bazı kimyasal maddelerle birleşmesi sonucu oluşan oda spreyleri aynı zamanda bu esanslara aitkoku ve aromayı da bünyesinde taşımaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  Puf Koltuk Fiyatları

Oda Parfüm Esansları

Oda parfüm çeşitleri olarak karşımıza birçok farklı alternatif çıkmaktadır. Özellikle insana huzur veren bitkilerden elde edilen esansların kullanıldığı oda spreyleri en çok tercih edilenler arasındadır. Lavanta, menekşe, nergis, okyanus, yasemin, vanilya, dağ çiçeği ve çam esansları ile üretilen oda spreyleri aynı bu bitkilere ait kokular yaymaktadır.

Bir oda spreyinin kalıcı olması onun kaliteli bir ürün olduğunu gösterir. Kalıcı bir koku içinse içerisinde kullanılan esans kalıcı özelliklerde olmalıdır. Burada çok ince bir çizgi vardır. Kalıcılık için kimyasal madde kullanımı şarttır. Ancak kimyasal madde oranı fazla olduğunda koku içerisindeki o ferahlık yok olup yerine yoğun bir kimyasal koku ortaya çıkmaktadır. Bunun için kullanılan esans kalitesi çok önemlidir. 

Sıradaki Haberi Oku  İnstagram Fenomeni Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?