Dünya

Natalie Portmanın protesto amaçlı giydiği ceket eleştirildi: İkiyüzlüsün

İsrail kökenli Amerikalı oyuncu Natalie Portman, 92. Oscar Ödül Töreni’nde, Oscar’da En İyi Yönetmen kategorisinde hiç kadınolmamasını protesto etmek için, elbisesinin üzerine, kadın yönetmenlerin adlarının yazılı olduğu Dior imzalı bir ceket giydi. Portman’ın bu hareketi herkes tarafından takdir edildi.

#MeToo akımını başlatan isimlerden biri olan, ünlü oyuncu Rose McGowan ise oyuncunun ünlü oyuncunun ‘İkiyüzlü’ olduğunu söyledi. Zira Rose, medya tarafından ‘Cesur’ birolarak nitelendirilmesine ve övgü ile anılmasının saçma olduğunu düşünüyor.

“TÜM BUNLARI TİKSİNDİĞİM İÇİN YAZIYORUM”

Facebook hesabından bir açıklama yapan McGowan, “Cesur? Hayır, katiyen hayır. Daha çok bir oyuncunun, önemseyen biri rolü yapmasına benziyor. Pek çoğunun yaptığı gibi. Üzerine düşeni gerçekten yapan bizim gibiler için Portman tarzı aktivizmi sonrahatsız edici buluyorum. Tüm bunları öfkeden yazmıyorum, tiksindiğim için yazıyorum. Sadece ondan ve diğer aktrislerden icraata geçmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Kasim Süleymaninin öldürülmesine Çinden ilk yorum! ABDye çağrı yaptılar

“SİZİN TARZINIZDAKİ AKTRİSLERİN DERDİ NE?”

Natalie Portman’ın sicilinden de dem vuran McGowan, “Oldukça uzun kariyerin boyunca sadece iki kadın yönetmenleçalıştın, ki bunlardan biri sendin. Bir yapım şirketinve tam olarak birkadın yönetmeni işe aldı, bu da sensin. Sizin tarzınızdaki aktrislerin derdi ne? Siz çok ünlüler sorunun kendisi olmak yerine bir tavır takınsaydınız dünyayı değiştirebilirdiniz. Evet, sen Natalie. Sorun sensin. Sorun ikiyüzlülük. Sorun diğer kadınlara gösterilendestek” diye yazdı. Sosyal medya ise bu yorumlardan sonra Natalie Portman hakkında ‘İkiyüzlülüğü bırak icraata geç’ yorumları yazmaya başladı.

Haber Videosu

: Natalie Portman’ın protesto amaçlı giydiği ceket eleştirildi: İkiyüzlüsün