Dünya

NASAnın uydu fotoğrafları korkunç gerçeği gözler önüne serdi!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA‘nın uydu fotoğrafları, Avustralya‘da soyları tehlike altında olan pek çok hayvan türünesahipliği yapan Kanguru Adası’nın üçte birinin yandığına işaret ediyor.

“EKOLOJİK BİR TRAJEDİ”

Terra uydusunun fotoğraflarında daha önce yeşil olan alanların kahverengiye dönüştüğü görülüyor. CNN’in haberine göre NASA yetkilileri “ekolojik bir trajedi” diye tanımlandıkları yangında üçte biri koruma altındaki doğal parklardan oluşan adada 155 bin hektarlık bir alanının yandığının tahmin edildiğini açıkladı.

16 ARALIK 2019 7 OCAK 2020

ADADA BİRÇOK HAYVAN TÜRÜ YAŞIYOR

Güney Avustralya eyaletine bağlı Kanguru Adası, denizaslanları, koala, ornitorenk ve kıtaya özgü pek çok kuş türüyle biliniyor. Adanın Batı ucundaki Flinders Chase Ulusal Parkı ise penguen kolonilerini barındırıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Dünyadan izole yaşayan kabileye koronavirüs bulaştı

25 BİN KOALA ÖLDÜ

Eyalet hükümeti yetkililerine göre Kanguru Adası’ndaki yangınlar Aralık’tan beri devam ediyor. Yangında şimdiye kadar iki kişinin öldüğü açıklandı. Uzmanlar, adada en az 25 bin koalanın da hayatını kaybettiğini belirtiyor. Buradaki yangınların yıldırım düşmesi sonucu başladığı tahmin ediliyor.

EN AZ 25 KİŞİ ÖLDÜ, 480 MİLYON HAYVAN CAN VERDİ

Avustralya’da Eylül’de başlayan ve hızla yayılan yangınlarda şimdiye dek 8 milyon hektarlık biryandı. En az 25 kişinin öldüğü yangınlarda 480 milyon hayvanın can verdiği tahmin ediliyor.

Haber Videosu

: NASA’nın uydu fotoğrafları korkunç gerçeği gözler önüne serdi!