Gündem

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Nahçıvan Üniversitesi Tıp Fakültesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Nahçıvan Üniversitesi Tıp Fakültesi

Azerbaycan üniversitelerinin arasında özel bir yere sahip olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi,bünyesinde barındırdığı pek çok fakülte ile Türk öğrencilerin de çok sık tercih ettiği üniversiteler arasındadır. ÖSYM kılavuzunda yer aldığı için öğrenciler tercihlerinde bu üniversiteyi de değerlendirebilir. Bu sayede, YÖK tarafından tanındığı için de, diploma konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz.

Nahçıvan Üniversitesi Tıp Fakülteside Türk öğrencilerin en çok rağbet ettiği bölümler arasındadır. Yıllık olarak 2000 dolar gibi bir maliyeti bulunan fakültede lisans eğitimini tamamladıktan sonra STS sınavına girdikten sonra diplomaya sahip olunabiliyor. Yaşam şartları  ve kolaylığı konularında da çok fazla problemin yaşanmadığı ülkede dil sorunu da yaşanmaz. Ortak kültüre sahip bu iki ülkenin ilişkilerinden dolayı Türk öğrencilere yaklaşımları son derece misafirperverdir.

Sıradaki Haberi Oku  Dışişleri Bakanlığı'ndan AB’ye KKTC yanıtı

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi

Tam bir 21.yüzyıl üniversitesi olan Nahçıvan Devlet Üniversitesiöğrencilerebirçokalandafırsatlardasunuyor. Tam 4 kıtadan 50 üniversite ile işbirliği anlaşması imzalamış olanüniversite dünyaya entegre olmuş bir yüksek öğretim kurumudur. Eğitim ve sosyal faaliyetler anlamında öğrencilere son derece geniş imkânlar sunan Nahçıvan Devlet Üniversitesi kültürel anlamda ve sosyal anlamda öğrencilerine her türlü desteği sağlamaktadır.

Nahçıvan Üniversitesi Tıp Fakültesitıp eğitimi konusunda çok kaliteli bir eğitim hizmeti sunuyor. Genel tıp eğitiminde 6 yıl+ 1 yıl staj şeklinde eğitim veren üniversite, gelişmiş klinik ortamlarda ve alanında uzman akademisyenlerle çalışmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizler öğrencilerimize tıp ve diğer bölümlerle alakalı üniversitenin sağladığı ayrıcalıklar ve diğer konularda destek veriyoruz.  Öğrencilerin hem teorik hem de pratik anlamda son derece kaliteli eğitim alma imkânı sunularak mezun olduklarında kendi ülkelerinde çalışma imkânı da sağlıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Bornova’da 23 Nisan coşkusu

Neden Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Üniversitesi Bölümleri içinde özel bir yere sahip olan Nahçıvan Devlet Üniversitesibüyük bir kampüs içinde yer alır. İçinde her türlü tesis ve imkânı barındıran üniversite modern bilişim teknolojisiyle donatılmış elektronik kütüphaneye de sahiptir. Her yerinde kablosuz wi-fi hizmeti ile öğrencilere her anlamda destek sağlıyor. Spor yapan öğrencileri de unutmayıp onlara da destek sağlayan Nahçıvan Devlet Üniversitesi ve yaşam şartları hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz.

Üniversitede, ayrıca, geleneksel öğrenci hostellerinin yerine modern öğrenci evleri bulunuyor. Günlük yaşam standartları için çok ağır bütçeler gerektirmeyen Nahçıvan tam bir öğrenci dostu bir ülkedir diyebiliriz.  Azeri Türkçesi dilimize yakın bir dil olduğu için Türk öğrencilerinin rahat anlaştığı ve dil sorunu yaşamadığı bir ülkedir. Bu anlamda,  öğrenciler çok rahat bir eğitim hayatı sürdürebilirler. Ayrıca, diplomanın YÖK tarafından tanınıp denklik sorunun da bulunmaması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  Resmi Gazete başlıkları