Uncategorized

Müslüman Türk kardeşlerimize yapılan zulüm tüm şiddetiyle devam ediyor. UYGUR feryat ediyor!

Yakın zamanda yapılan ABD merkezli bir haber ajansının haberine göre, Çin’de bulunan Müslüman nüfusunu kontrol altına almak isteyen Çin hükümeti, bu noktada Uygur Türklerinin ve benzer azınlığa karşı yaptığı doğum kontrol baskısını sistematik hale getirdiğine dair haber yapıldı.

Çin hükümetinin Uygur Türklerine karşı yaptığı zulüm devam ediyor! Çin hükümetinin bu noktada Müslüman nüfusu azaltmaya yönelik Uygur Türkleriyle ilgili doğum kontrol baskısı genişletilerek, doğum oranlarına dair daha az sayıda doğum olmasını istiyorlar. Bunun içinse büyük ve sert tedbirler alma peşindeler. Araştırmalar gösteriyor ki, bu durumun daha önce gündeme gelmiş olan baskı ile benzer olduğunu ve doğum kontrolünün bir baskı halinde sistematik şekilde ilerlediği bildiriliyor.

Dört Yıldır Var Olan Baskı!

Belgelere ve hükümetin kendi istatistiklerine göre, eski tutuklularıyla beraber gözaltı kampı eğitmeni içerisinde ki araştırmalar gösteriyor ki, bu baskının son 4 yıldır olduğu ve doğum kontrol baskısı bir demografik soykırım olarak adlandırıldığı dile getiriliyor.

Çin hükümeti tarafında, azınlık olarak bilinen kadınlarda ise düzenli hamilelik kontrolleri tabi tutulurken, yüz binlerce gebe önleyici hapların kullanımı ve benzeri tüm yöntemler uygulanmaya yönelik Uygur Türklerine baskı zorlanıyor. Birçok kadında ise bu baskı sebebiyle kürtaj yaptırma durumu da söz konusu olmaktadır. Araştırmaların gösterdiği diğer sonuç ise, nüfus kontrolüne bağlı kalarak uygulamaların kitlesel gözaltı kampı gönderimine yönelik tehdit içerdiği, insanların tehdit ile doğumlarına yönelik kontrol altına almalarına dair detaylar içeriyor.

Sıradaki Haberi Oku  Bebek İçin Çiçek İşlemeli Battaniye

Yüzde 60 Düşüş Yaşandı!

Ülkenin bütününe bakıldığında gebelik önleyici uygulamalarla ilgili olarak büyük düşüş varken, Sincan bölgesinde artış ise sert bir şekilde yükseldi. Hükümetin kendi açıkladığı veriler doğrultusunda Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Hotan ve Kaşgar kentlerinde hem 2015 yılı hem de 2018 yıllarında doğum oranlarında ki değerler %60’dan fazla düşüşe neden oldu görülmektedir.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafınca açıklanan rapora göre, Doğu Türkistan tarafının neredeyse tamamında toplama kampları olduğu ve bu kamplarda Kırgız, Uygur ve Kazak gibi Türk azınlıklarının bulunduğu ortalama 3 milyondan fazla Müslümanın yaşadığı söyleniyor. Uygur Türklerine yapılan bu zulüm nedeniyle uluslararası toplumun tepki gösterdiği Çin hükümeti, kamplarıyla ilgili aşırılıkçılığı ortadan kaldırmak adına ve insanlarla ilgili yeni becerilerin kazandırılarak “mesleki eğitim kampı” olarak adlandırarak ilgili tüm suçlamaları reddettiği görülüyor.

Sıradaki Haberi Oku  Araştırmacı yazar Hüseyin Demir; ‘Özal yaşasaydı, Kürt sorununun çözümünde büyük bir yol kat edilirdi.’

ABD’den 11 Çinli şirkete Uygur Türkleri yaptırımı

Uygur Türklerine olan suçlardan dolayı ABD Ticaret Bakanlığı, 11 Çinli şirketi kara listesine aldı. Amerikan mallarının Çin’de yaşayan Müslüman azınlıklara karşı alçak saldırılarla ilgili kullanımına izin vermeyeceklerini ve bu konuda kara listeye 11 şirketi aldığını açıkladı.

ABD’de Business Insider’da yapılan haberler karşılığında, ‘baskı, zorla çalıştırma, geniş çaplı tutuklama, biyometrik verilerin izinsiz toplanması ve genetik analizi’ gibi uygulamalar nedeniyle Müslüman azınlığın bu durumuna karşı 11 Çinli şirketi kara listeye aldıklarını, ABD Ticaret Bakanlığı açıkladı.

adamnedio haberine göre Kara listede bulunan şirketlerden biri de BGI adlı şirket oluyor. Bu şirket, gen konusunda doğrudan biyoteknoloji firmaları arasında başarılı firmalardan biri olurken, salgına karşı on milyonlarca corona virüs testi dağıtan firmalardan da biridir. Konuyla ilgili gerekli yaptırımların bu noktada yapıldığını da Bakan açıkladı.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, alınan karar ile beraber Amerikan mallarının herhangi bir şekilde Çin Komünist Partisinin savunmasız olan Müslüman azınlıklara karşı alçak saldırılarla kullanılmamasını sağlanacağını belirtti. 11 şirketin ABD tarafında ki araştırmalarla beraber mayıs ayında da 9 şirketi kara listeye aldığını, böylece toplamda 20 şirketin kara listede olduğunu belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Paykwik Hangi Sitelerde Satılıyor?

#UygurTürkü çocuklara kan donduran işkence

Anne ve babaları hapse atılan Uygun Türklerinin çocukları ise kamplara alınıyor ya da Çinli vatandaşlara evlatlık olarak veriliyor. Hal böyle olunca da işkence edilen kız çocukları da “apa apa” diye haykırıyor. Uygur lehçesinde apa, ana demektir.

Çin’de ki çetelerin güpegündüz çocuk kaçırması durumları, doğrudan Uygur Türkleri çocuklarına karşı yapılan bir zulümdür. Güvenlik kameralarında görülen kolajlarla birlikte aşağıdaki videoda birçok şey, gözler önüne seriliyor:

Dünyada her yıl en az 3 milyondan fazla çocuğun kaybolduğunu biliyor muydunuz? Bu çocukların başına gelen onca felaketin ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Bunlara dur demenin, bunlara sert tepkinin politik anlamda getirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Bu görüntülerin her biri gerçek olup, insanlığın utancıdır. Herhangi bir film belgeseli olmadığı gibi zalim Çin’de olan Doğu Türkistanlı Türklerin köle yapmak adına esir alınmış çocuklarıyla beraber olağan dışı şeylerdir. Kimi köle işçisi kimisi de hapislerde çürütülen çocuklar olarak gözüküyor. Bütün dünyanın konuştuğu bu duruma bir çare gerekiyor.

kaynak :http://www.adamnedio.com/musluman-turk-kardeslerimize-yapilan-zulum-tum-siddetiyle-devam-ediyor-uygur-feryat-ediyor/

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri