Dünya

Mucize çocuk Laurent, üniversiteden mezun olmasına günler kala okulu bıraktı

Laurent, 10. doğum günü olan 26 Aralık’tan önce, şu anda 10 yaşında ABD’deki University of Alabama’dan mezun olan Michael Kearney’e ait olan, dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elde etmek istiyordu.

Ancak üniversite yönetimi, Laurent’in unvanı elde etmesi içinzaman olan 26 Aralık’da mezun olmasının mümkün olmadığını savundu. Yönetim, buna gerekçe olarak da 9 yaşındaki çocuğun, geçmesi gereken sınav sayısını gösterdi.

AİLESİNİN KARARI İLE OKULU BIRAKTI

Üniversiteye göre Laurent’in erken yaşta mezun olması, 9 yaşındaki çocuğun akademik gelişimi içindeğildi. Bu yüzden üniversite yönetimi, 9 yaşındaki çocuğun ailesine yeni bir mezuniyet çizelgesi sundu. Lydia ve Alexander Simons çifti ise üniversitenin sunduğu bu takvimi kabul etmediği için Laurent’in eğitimineverdi.

Sıradaki Haberi Oku  Trump, Demokratlara yüklendi: Bunu yapmaları ülkemiz için büyük utanç

Aile, Aralık sonuna kadar Laurent’in lisans eğitimini tamamlayabileceğinin söylenmesine rağmen,yönetimininkarar değiştirerek bu tarihi 2020’nin ortalarına uzattığını savundu.

LAURENT’E ‘İNTİHAL’ SUÇLAMASI

Yönetim tarafından kendilerine gönderilen e-postalarda, Laurent’in, “olağanüstü çalışma temposuna sahip, eşi görülmemiş derecede yetenekli bir çocuk” olduğunun vurgulandığını belirten aile, üniversiteyi zorbalıkla suçladı.

Anne Lydia Simons, üniversite yönetiminin, ikili sohbetlerde kendilerinden Laurent’e dahabaskı yapmalarını istediklerini de savundu. Baba Alexander, üniversite yönetiminin Laurent’i ‘intihalle’ suçlamasının bardağı taşırandamla olduğunu söyedi.

Aileye göre, henüzyapılmamış taslak bir makalede, alıntı listesi olmadığı için Laurent’e ‘intihal’ suçlaması yapıldı. Laurent de, Instagram hesabı aracılığıyla Eindhoven Teknik Üniversitesi yönetimini yalancılıkla suçlayarak, “Cuma günüyönetimi özür diledi ve Aralık ayında eğitimimi tamamlayabileceğimi belitti” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan, Bakan Soylunun Yerini biliyoruz dediği Adil Öksüz için Almanyaya operasyon sinyali verdi

Ailesi, Laurent ile çalışmak isteyen birçok üniversite bulunduğunu ve çocuklarının kendi ayakları üzerinde durmaya devam edeceğini söyledi.

8 YAŞINDA LİSEDEN MEZUN OLDU

Belçika’nın Oostende kentinde doğan Laurent 6 yaşında liseye başladı. ‘Mucize çocuk’ olarak adlandırılan Laurent, okulda sıkıldığı için Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bir araştırma projesine başladı. Belçika’nın Brugge kentinde matematik bilimleri üzerine 8 yaşındadiplomasıLaurent, ailesi ileHollanda‘ya taşındı.

ABD’deki Stanford ve Fairfield üniversitelerinin üstün yetenekli çocuklar için açtığı kurslara katılan Laurent, diğer öğrencilerin 10 haftada ustalaştığı bir konuyu, bir hafta içinde kavrayabildi. Laurent’in, Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü’nde normalde 3 yılda tamamlanması gereken dersleri, 9 ayda verdiği belirtildi. Büyükbaba ve büyükannesihastası olan Laurent’in hedefi,rahatsızlıklarını gidermenin yanı sıra, insan ömrünü uzatan çalışmalar yapmak.

Sıradaki Haberi Oku  Almanyadan İrana gözdağı: Cevapsız bırakmayız

Laurent, sıcak ve güneşli hava nedeniyle gelecekte ABD’de, Kaliforniya’da yaşamak istiyor.

Haber Videosu

: ‘Mucize çocuk’ Laurent, üniversiteden mezun olmasına günler kala okulu bıraktı