Gündem

Morpleksi.com ile Hayatımıza Giren Pleksi Ürünler

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik cam saydam saydam şeklinde üretimi yapılıyor. Kolay işlenebilen, kesilebilen, delinebilen bir yapısı bulunuyor. Pleksi, piyasada genellikle 1,5 mm ile 2,5 mm kalınlığında düz levhalar olacak şekilde bulunuyor. 90°c ile 115°c arasında etüvde ısıtılarak yumuşatılıyor. Böylelikle istenilecek kalıplara ulaşılabiliyor. Camdan daha hafif daha dayanıklı yapısı olan pleksinin tek dezavantajı yanmaya karşı dayanıklılığının az olmasıdır.

Pleksi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Pleksi kullanışlı bir malzeme olmasından dolayı kullanım alanı her geçen gün daha çok genişliyor. Pleksilerin en çok kullandığı alanlar şu şekilde sıralayabiliriz. Tabelle yapımında, reklamcılık sektöründe, gözlük ve makyaj gibi ürünlerin stantlarında kullanılıyor. İç mimarlık alanında ve özellikle dekorasyon alanında yoğun bir şekilde kullanımı mevcuttur. Ayrıca sehpa ve masaların ayak bölümlerin çokça tercih ediliyor. İhtiyaç duyduğumuz pleksi ürünleri tedarik etmek için https://www.morpleksi.com web sitesinde yer alan ürünleri araştırın siparişinizi verebilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Kuşak ve Yol projesi ‘Can Yolu’ haline geldi

Pleksi Özellikleri Nelerdir?

Pleksi, ışık geçirgenliği ve yüksek darbelere karşı dayanıklı yapısı bulunuyor. Işık geçirgenliği cama göre daha yüksek bir özelliği bulunuyor. Ayrıca darbelere karşı dağınıklığı cama göre 6 kat daha fazla oluyor. Kesim sonucunda kenarların keskin olmamasından dolayı yaralanmalara da neden olmuyor. Pleksiglas iklim şartlarına göre daha dirençlidir. Opak, şeffaf ve floresan renklerden üretilen pleksiler plastiklere oranla iklim şartlarına karşı daha dirençli bir yapısı vardır.

Pleksi Ürünlerini Almanın Doğru Adresi

Morpleks firması 2005 yılından beri sektörde faaliyet göstererek kaliteli ürün üretiyor. Her zaman kalite ve prestije önem veren morpleks piyasaya sunduğu ürünleri ile ön plana çıkıyor. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok eline ürün satışı yapıyor. Morpleks imalat sektöründe tecrübeli personeli ile ellerinden geldiği bütün çabaları gösteriyor. Gelişen teknoloji ile beraber her zaman kaliteli ve geniş ürün yelpazesine sahip ürünler üretiyor.

Sıradaki Haberi Oku  6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın şampiyonu Eker Takımı oldu