Eğitim

MEB, Aralık ayı örnek soruları yayımladı! 2020 LGS ne zaman?

MEB, liseye geçiş aşamasında olan ilk öğretim öğrencilerine beklenen haberi verdi ve Aralık ayı örnek sorları paylaştı. Sayısal ve sözel alanlara ilişkin örnek sorular sayesinde öğrencilerin ortaöğretime geçişte girecekleri sınav hakkındasahibi olmalarınasağlıyor. Detaylar haberimizde…

SAYISAL ÖRNEK SORULAR

Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden ayrı ayrı 10’arolmak üzere toplamda 20örnek soru paylaşıldı. Sorular renkli görsel ve grafikler ile desteklenmiş.

Örnek sorular için tıklayın…

SÖZEL ÖRNEK SORULAR

Merkezi sınavla öğrenci alacakve kontenjanlarını heyecanla bekleyen öğrenciler,öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı‘nın öğrencilere sunduğu örnek soruları inceleyecek. Sözel örnek sorular arasında Türkçe 10 soru, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5 soru, İngilizce 5 soru olmak üzere toplamda 25 soru erişime açıldı.

Sıradaki Haberi Oku  KYK borçları siliniyor mu? 2020 Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları yapılandırma, sorgulama

Örnek sorular için tıklayın…

LGS 2020 NE ZAMAN?

MEB takvimine göre LGS sınav tarihi 07 Haziran 2020 olarak belirlendi. Ancak LGS sınavı başvuru tarihleri ise ehnüz belli değil. Merkezi Sınav ile ilgili tüm detaylar https://www.meb.gov.tr internet adresindenedilecek.

Haber Videosu

: MEB, Aralık ayı örnek soruları yayımladı! 2020 LGS ne zaman?