Uncategorized

Mario Lemina’da Sakatlar Kervanına Katıldı

 

 

Sarı kırmızılı ekip Süper Lig’in 12. Haftası için hazırlıklarını milli takımdan gelen oyuncular ile sürdürüyor. Antrenmanlar sırasında sakatlanan Lemina’dan kötü haber geldi. Sağ diz iç yan bağlarında oluşan zorlanma nedeniyle antrenmana devam edemedi. Bu durum Başakşehir karşısında Galatasaray takımında bir eksik daha oluşturdu. Takım adeta revire dönerken, kala oyuncular ile nasıl bir taktik anlayışı benimseneceği ve nasıl bir sonucun alınacağı merak ediliyor. Restbet kalitesi herkesi sarıyor. Terim’in aklında ola ise yoğun bir orta saha kurgusu ile başlamak. Yaşanan sakatlık gelişmelerin ardından taktik anlayışının geliştirilmesinde zorlanılırken, bir diziliş ön plana çıktı.

Orta Saha Ağırlıklı Bir Kadro Bekleniyor

Sahadan mutlaka galibiyetle ayrılmak isteyen takım için kritik bir maç olacak. Şampiyonlar Ligi öncesi moral olması açısından de ve Süper Lig’de istenin liderlik koltuğuna ulaşmak adına 3 puan hedefleniyor. Bu kadar sakatlığın bir arada olmasına rağmen hedefe ulaşmak için yoğun orta saha düzeni karşımıza çıkacak. Savunmada üçlü bir diziliş düşünen Fatih Terim, Gaziantep karşısında da bu şekilde galibiyete ulaşmıştı. Yeniden üçlü savunma hattı düşünülürken orta sahada da kalabalık olması planlanıyor. Böylelikle ataklarda kalabalık hücum ve defans sırasında kalabalık bir savunma oluşumu mümkün olacak. Bunun için ise teknik heyetin aklından geçen diziliş 3-6-1 şekilde olmakta.

Sıradaki Haberi Oku  En Ucuz Astar Fiyatları İçin Katar Market!

Lemina Hakkında Kulüpten Açıklama Geldi

Milli takım çalışmalarından dönerek, takıma katılan tecrübeli oyuncu antrenmanı tamamlayamadı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre: “Lemina sağ diz iç yan bağındaki zorlanma nedeniyle günü tedaviyle geçirdi.” Buda Başakşehir maçında kadroda yer almasını zorlaştır. Falcao, Andone, Babel, Luyindama gibi isimlerin ardından birde Lemina’dan gelen bu durum teknik heyetin işlerini daha da zorlaştırmış oldu. Ancak kendi evinde oynayacak olmaları nedeniyle bu dezavantajı yok etmek istiyorlar. Çok uzun süredir evinde kaybetmeyen ekip, bunu bir kez daha ortaya koymak için çaba sarf edecek. Kazanmaları halinde ise güçlü rakiplerine önemli bir çalım atmış olacaklar. Liderliğe doğru da biraz daha yakınlaşacaklar.