Eğitim

Kulvarları farklı olsa da aynı okulda motive oluyorlar

HEM MADALYA HEM KARİYER HEDEFLERİNE KOŞUYORLAR

Onlar, Üsküdar Üniversitesi‘nin çeşitli branşlarda profesyonel spor hayatına devam eden öğrencileri. İletişim, fizyoterapi ve rehabilitasyon, moleküler biyoloji ve genetik, ergoterapi gibi bölümlerde akademik eğitimlerini sürdürüyor. Sporun hayatlarının bir parçası olduğunu belirten öğrenciler, alanlarında tam donanımlı uzman olarak mezun olmayı hedeflerken; sportif başarılarıyla ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi, ay yıldızlı bayrağımızı dünya çapında dalgalandırmayı hedeflediklerini anlatıyor.

HANDE DENİZ ULUĞ: “OKUL TAKIMI ANTRENÖRÜM ANNEMİN DE ANTRENÖRÜYDÜ”

Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Hande Deniz Uluğ, Vakıfbank Kadın Voleybol Takımında profesyonel spor hayatına devam ediyor. Yaklaşık 10 yıldır voleybol oynayan Uluğ, 7 yıl Fenerbahçe’de,3 yıldır da Vakıfbank’ta oynuyor. Uluğ, “Geçen yıl genç kızlar Türkiye Şampiyonluğum var. Fenerbahçe’de ise Türkiye 2’inciliği ve Türkiye 3’üncülüğü derecelerim bulunuyor” dedi. Voleybolcu bir aileden gelen Hande Deniz Uluğ, “Annem eski profesyonel voleybolcu. Hatta şuan kitakımı antrenörüm annemin de antrenörüydü. O yüzden bubana çokveriyor. Sporu ve voleybolu çok seviyorum. Reklamcılık çok merak ettiğim ve istediğim bir alandı. Akademik eğitimimi başarıyla tamamlamayı; spor hayatıma da profesyonel olarak devam etmeyi hedefliyorum. Vakıfbank’ta ikinci ligde A Takımda oynuyorum. Gelecekte A Takımında oynamayı ve formamı başarıyla taşımayı hedefliyorum” dedi.

NUR SEZEN YAVUZ: “BASKETBOLUN BANA KATTIĞI ÇOK KIYMETLİ DEĞERLER VAR”

Fizyoterapi Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Nur Sezen Yavuz, Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı oyuncusu. 6 yıl Galatasaray’da, 4 yıldan bu yana da Beşiktaş Kadın Basketbol Takımında oynayan Nur Sezen Yavuz’un üç Türkiye Şampiyonluğu, iki Türkiye ikinciliği ve üç Türkiye dördüncülüğü bulunuyor. Sporun kendisi için çok özel bir yeri olduğunu belirten Nur Sezen Yavuz, “Spor benim için çok şeyediyor. Bana kattığı çok kıymetli değerler var, sporun kendisinde olanduygusu da bana çok şey katıyor. Okulla basketbolu bir arada götürmek elbette çokdeğilüniversitemiz çok önemli destek sağlıyor. Her öğrenci ve her sporcu gibi benim de hedeflerim var. Akademik hayatımda ve basketbolda gidebileceğim en üst seviyelere ulaşmak istiyorum” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  E-okul VBS girişi nasıl yapılır? E-okul veli bilgilendirme sistemi 2020 - E-okul devamsızlık, sınav notu bilgisi

NUR BETÜL KEMENT: “İYİ BİR ERGOTERAPİST OLMAK İSTİYORUM”

Ergoterapi Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Nur Betül Kement, 12 yıldır Çin savunma sanatı Wushu ile profesyonel olarak ilgileniyor. Küçük yaşlarda ailesinin teşvik etmesiyle Wushu ile tanışan Kement’in çok sayıda İstanbul birinciliği bulunuyor. Nur Betül Kement’in Maraşbirinciliği, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi ve Marmara Bölgesi birinciliklerinin yanı sıra Türkiye üçüncülüğü de var. Sporun hayatımın bir parçası olduğunu belirten Kement, “Sporsuz birdüşünemiyorum. Gelecekte de bu spora devam etmek ve dereceler elde etmek istiyorum. Önümüzdeki ay Türkiye Şampiyonası var, ona hazırlanıyorum. Gelecekte iyi bir ergoterapist olmak istiyorum insanlara yardımcı olmak istiyorum” dedi.

BEGÜM SU BALTAOĞLU: “ESKRİMDE TÜRKİYE’Yİ EN BAŞARILI ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYİ HEDEFLİYORUM”

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü birinci sınıf öğrencisisporcu Begüm Su Baltaoğlu, 9 yıldır eskrim yapıyor. Annesinin yönlendirmesiyle beşinci sınıfta eskrimle tanıştığını belirten Baltaoğlu,takım antrenörü Can Aydın’la çalıştığını vedışında çokTürkiye’yi temsil ettiğini söyledi. Bulgaristan Plovdiv’deki şampiyonada üçüncü olduğunu belirten Baltaoğlu, “Türkiye şampiyonalarında takım olarak ikincilik ve üçüncülük madalyalarımız var. Bireysel olarak da çok sayıda birincilik ve ikincilik madalyalarım bulunuyor” dedi. Üsküdar Üniversitesi’ndeki hocalarının kendini herdesteklediklerini belirten Baltaoğlu, gelecekte ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediğini, bunun için çok çalışacağını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Bayağı nasıl yazılır? TDKya göre doğru yazımı baya mı, bayağı mı?

EFE ERGİ TIRPANCI: “ÜLKEMİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Fenerbahçe Basketbol Kulübü A Takımında oynayan Efe Ergi Tırpancı, Yeni Medya ve İletişim Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi. 14 senedir basketbol oynayan Tırpancı’nın çok sayıda derecesi ve madalyası bulunuyor.Üç senedir Fenerbahçe A takımı içerisinde yerTırpancı, “ÜçFinal Four’umuz var. Lig Şampiyonluğumuz var. İkiCumhurbaşkanlığı Kupası ve Türkiye Kupamız var” diyerek başarılarından söz etti. Üsküdar Üniversitesi’nin kendisine verdiği desteğin çok önemli olduğunu belirten Tırpancı, başarılı birhedeflediğini söyledi. Tırpancı, “Formamı ve bundan sonra giyeceğim formaları en iyi şekilde taşıyıp ülkemi en iyi yerlerde ve en başarılı şekilde temsil etmek istiyorum. Profesyonelhayatımda sportif birikimimi değerlendirebileceğim bir alanda çalışmak istiyorum” diye konuştu.

BEDİRHAN ÇAKIR: “İYİ BİR FİZYOTERAPİST OLMAK İSTİYORUM”

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Bedirhan Çakır ise hem basketbol hem de korfbol ile uğraşıyor. Yaklaşık 10 yıldır basketbol oynayan Çakır, üniversiteye başladığından bu yana da korfbol ile ilgileniyor. Fiziksel özellikleri nedeniyle başladığı basketbolu çok sevdiğini belirten Çakır, “2011’de Fenerbahçe’de forma giydim. Sonyaşadığım sakatlık nedeniyle profesyonel olarak basketbola veda ettim. Şu andatakımında basketbol ve korfbol oynuyorum” dedi. Fenerbahçe’de üçTürkiye Şampiyonasına katıldıklarını ve dördüncü olduklarını belirten Bedirhan Çakır, “Geçenİkinci Ligde oynayantakımında ikinci olarak Birinci Lige çıktık. Beach Korfbol’da geçenüçüncü olduk. Budetakımında basketbolda çeyrek finale çıkmayakazandık” dedi. Sporun yaşam tarzı olduğunu belirten Bedirhan Çakır, profesyonel spor hayatınınzaman kendini zorlamasına rağmen spordanbirdüşünemediğini anlattı. Akademik anlamda iyi bir fizyoterapist olmayı hedeflediğini belirten Bedirhan Çakır, okulunun formasını da en iyi şekilde taşımayı amaçladığını vurguladı.

Sıradaki Haberi Oku  DGS ek tercih puanları 2019 - ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

MERT İLHAN: “ULUSLARARASI ALANINDA TÜRKİYE ADINA BAŞARILAR KAZANMAK İSTİYORUM”

Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Mert İlhan, basketbol oynuyor. 7 yaşından bu yana aralıksız basketbol oynayan Mert İlhan’ın da babası eski basketbolcu. Liselerarası dünya şampiyonluğu bulunan Mert İlhan, “Spor benim için her şey diyebilirim. Alt yapıda Efes ve Fenerbahçe gibi kulüplerde oynadım. Arkadaşlıklarım ve sosyal hayatım spor sayesinde gelişti. Sporu çok seviyorum. Benim için bir yaşam tarzı. Okulla spor hayatını bir arada yürütmek çokdeğilplanlı olduğunikisini de bir arada götürebiliyorum” dedi. 2Amerika’da yaşayıp basketbol oynadığını söyleyen Mert İlhan, çifte vatandaşlığı olduğu ve aktif olarak Azerbaycantakımında oynadığını belirtti. Mert İlhan, “Uluslararası alanında Türkiye adına başarılar kazanmak istiyorum” dedi.