Uncategorized

Kredi Faizsiz Şekilde Araba Alma

Günümüzde araba insanların önemli ihtiyaçlarından biri olup herkes faizsiz kredi yoluyla araba almayı istemektedir. Bankalar tarafından sağlana kredi olanaklarının çoğu faize tabi olup belirli şartlarda faizsiz kredi de verilebiliyor. Kişilere uygun ödeme seçenekleri bankalarda değerlendirilip ödeme planı çıkarılır. Bu ödeme planına göre aylık taksitler halinde taşıt kredisi alınabilir.

Krediyi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Krediyi alacakların kredinin peşinat miktarı olup olmadığını kontrol etmesi önem taşır. Peşinat miktarı yüksek olursa kişi bu peşinatı ödemekte zorlanabilir. Bu nedenle araba almak isteyenler daha önceden belli bir birikim yapmalılar. Bu birikim sayesinde kredinin peşinatı kolayca ödenebilir. Geriye kalan taksitler de yüksek olmamalıdır. Yüksek aylık taksit kişilerin aylık gelirini belli miktarını aşarsa finansal zorluk yaratır. Bu durumda taksitlerin ödenememesi durumu ortaya çıkabilir. Bankalar iki ay ödenmeyen taksitlerde yasal takip başlatmakta ve belli oranlarda gecikme faizi uygulamaktadır. Bu nedenle kredi alınırken aylık taksit tutarı da doğru belirlenmelidir.

Sıradaki Haberi Oku  Kaçak Bahis Siteleri

Tasarrufla Araba Sahibi Olmak

Araba sahibi olmak isteyenlerin krediler dışında başka bir seçeneği de vardır. Gelirlerinin belli kısmını her ay biriktirerek belli bir para tutarına ulaşmış kimseler de araba sahibi olabilir. Çeşitli yatırım araçlarında gelirlerini değerlendirenler faiz masrafına girmeden daha ucuza araba sahibi olabiliyor. Tabi tasarrufla ev sahibi olmak paranın değerini korumak açısından riskli bir durumdur. Bazı durumlarda toplam paranın reel değer kaybı oluşabilir.

Kredi Kullanmak Zorunlu Mudur?

Araba satın alırken bankalardan kredi çekmek zorunlu değildir. Kişiler çeşitli şekillerde para birikimi yaparak araba alacak kadar tutarı biriktirebilir. Tasarruf yaparak araba alacak kadar para biriktirmek kişilerin gelirlerine göre değişebilir. Her ay düzenli olarak finansal durumu sıkıntıya sokmayacak kadar para biriktirilirse tasarrufla araba sahibi olmak kolaydır. Ancak bu yol risk içermektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Kız Bebek Hırka Modelleri Ve Fiyatları Mor Cadde’de!

Alınan kredilerin faiz oranları yüksek olduğundan geri ödeme tutarları arabanın toplam fiyatının yarısını aşabilir. Hatta bazı vade seçeneklerinde bu oran iki kata kadar çıkabiliyor. Bu nedenle önerilen faizsiz kredi seçeneklerini en iyi şekilde kullanmak olarak gösterilebilir.

https://www.tasarruf.com.tr/bireysel-tasarruf-plani/
https://www.tasarruf.com.tr/grup-tasarruf-plani/