Dünya

Kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan polis memuru, tepki çekti

ABD’nin Arizona eyaletinde, kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki bir çocuğu yere iterek ve üzerine çullanarak gözaltınabir polis memuru, büyük tepki gören görüntüler sonrasında idari izne çıkarıldı.

KOLD News 13 adlıtelevizyonda 13 Kasım’da yayımlanan görüntülerin 26 Eylül’de, ailesinden ayrı yaşayan çocukların kaldığı bir bakım evinde çekildiği belirtiliyor.

ÇALIŞANLAR POLİS ÇAĞIRDI

New York Times gazetesinin haberine göre, bakım evi çalışanları,gereği soyadı açıklanmayan Immanuel adlı çocuğun sabah çöp kutusunu devirdiği ve kendilerine bağırdığını söyleyerek polis çağırdı.

Manuel Van Santen adlı polis memuru, bakım evinde kendisine direnen çocuğu üzerine çullanarak zapt etti. Sekiz dakikalık video kaydında polis memurunun yüzüstü yere yatırdığı ve iki dakika süreyle kıpırdamasınavermediği çocuğa küfrettiği duyuluyor.

Sıradaki Haberi Oku  Bahar Kalkanı Harekatında kullanılan mühimmatlarda Putine gönderme yapıldı

İDARİ İZNE ÇIKARILDI

Olayın videosunu çeken 16 yaşındaki C.J. adlı çocuk da Immanuel’legözaltına alınarak düzen ıslah evine gönderildi. Çocuk hakkında düzen bozucu davranışlarda bulunmak suçlamasıyla dava açıldı.

Bunun üzerine avukatı Joel Feinmann, Immanuel’in gözaltına alınma görüntülerini televizyona verdi. Savcılık yetkilileri, videoyu izledikleri gün Immanuel hakkındaki suçlamayı düşürdüklerini açıklarken, 11 yıllık polis memuru olduğu belirtilen Manuel Van Santen hakkındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar idari izne çıkarıldı.

“VİDEOYU İZLERKEN AĞLADIM”

Joel Feinmann, videoyu izlerken ağladığını belirterek şunları söyledi:

“Bu çocuklar tacize uğradıkları, ihmal edildikleri ya da terk edildikleri için burada yaşıyor. Travma geçirmiş insanlara yeni travmalar yaşatılıyor. Polis memuru, yaşına, fiziksel durumuna ve yaşadıklarına bakmadan çocuğauyguluyor, hakaret ediyor. Bir dakika durup, onun bir çocuk, bir insan muamelesi görmesi gerektiğini düşünmedi” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İranın düşürdüğü Ukrayna uçağında pilotla kulenin ses kayıtları ortaya çıktı

Immanuel’in ailesi tarafından terk edildiği için bakım evinde kaldığı belirtiliyor.

Haber Videosu

: Kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan polis memuru, tepki çekti