Gündem

Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Aydın Güder, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü görmek isteyen kızını İstanbul’a götüremeyince köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yapmıştı.

Haberi gören İstanbul Büyük Şehir Belediyesi yetkilileri ise Yağmur’u İstanbul’daederek, İstanbul’un tarihi yerlerini gezdirip boğaz turuna çıkarmıştı.

11 YAŞINDAKİ YAĞMUR’A BÜYÜK SÜRPRİZ

Şu anda 11 yaşında olan Yağmur’un aklında ise boğaz turu ve deniz havası kaldı. Baba Güder de kızı Yağmur için tekne maketi yapmaya karar verdi. Kızı okulda veya dışarda olduğu zamanlarda tekneyle uğraşan Güder,dolabından yaptığı maket tekneyi, kızı okuldan dönünce sürpriz yaparak kendisine gösterdi.

GİZLİ GİZLİ YAPTI

Baba Güder, 2017’de kızının en büyük hayalinin İstanbul’u ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü görmek olduğunu belirterek, “Kızımın hayali olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü yapmıştım. Bunun üzerine İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, kızım Yağmur’u İstanbul’daetti. Gezi sırasında aklında boğaz turu kalmıştı. Bende bu tekneyi kızım için sürpriz yaptım. Deniz havasını ve boğaz turundan bahsediyordu. Bende o boğaz turu ve deniz havasını, Yağmur uyurken ve okula giderkenyaptım.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Hotel Wallpapers

KIRIK EBLİSE DOLABINDAN TEKNE

Teknenin maketinin yapımında kırıkdolabı,camları, dondurma çubuklarını kullandığını söyleyen Baba Güder, kızının bu sürpriz karşısında çokolduğunu söyledi. Yağmur ise babasının daha önce yaptığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü çok beğendiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce çağrıldığı İstanbul’da müzeleri, camilerini ve boğazı gezdiğini söyledi.

“MESLEK SAHİBİ OLUNCA BEN DE SÜRPRİZLER YAPACAĞIM”

Aklında en çok boğaz turunun kaldığını belirten Yağmur, “En çok aklımda kalan İstanbul boğazı, gemileri ve deniz havası oldu. Babamda beni böyle bir hasretle görünce bu tekneyi yaptı. Çokoldum. Babama ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben de ilerde birsahibi olunca babama çok güzel sürprizler yapacağım.” diye konuştu.