Genel

Kirecin Çamaşır Makinesine Etkileri? Kireçlenme Sorunu ve Çözümü

Çamaşır makineleri temel işlevleri çerçevesinde pek çok noktada yaşam alanlarındaki en önemli yardımcılar konumunda bulunuyor. Bu sebeple de gün içerisinde en sık kullandığımız elektronik cihazlardan birisidir. Çamaşır makinelerinin kullanımı sırasında çeşitli faktörler, kullanımı olumsuz yönde etkileyebildiği gibi çamaşır makinesinde ciddi teknik arızalara da yol açabiliyor. Bu olumsuz faktörlerin başında da çamaşır makinesi ile her zaman birlikte gündeme gelen kireçlenme sorunudur. Çünkü Türkiye genelinde suların içerisinde kireç seviyesi çok yüksektir(bölgeye göre değişen oranlarda). Bu durumda çamaşır makinelerinin rezistans, kazan ve hortumları içerisinde ciddi kireçlenmeler meydana gelmesine yol açar. Örnek Mahallesi Arçelik Servisi merkezi uzman teknikerlerimiz, çamaşır makinelerinin kullanım ömrünün doldurmaması için kirece karşı dikkatli olmayı tavsiye ediyor.

Sıradaki Haberi Oku  Nincs meg a termék blokkja, de visszacserélné? Ossza meg a panaszát.

Çamaşır Makinesinde Kireçlenme Etkileri Nelerdir?

Çamaşır makinenizin su ile temas eden tüm teknik parçalarında doğru kullanım gerçekleştirmemeniz veya bakım yaptırmamanız durumunda ciddi bir kireçlenme meydana gelebilir. Çamaşır makinenizin teknik parçalarınızda kireçlenme meydana gelmesi durumunda makinenizin kireçlenen parçaları işlevlerini yerine getiremez duruma gelir. Aynı zamanda da su giriş hortumu veya su tahliye hortumu gibi teknik parçalarının içerisinde kireçlenmeye bağlı olarak tıkanma meydana gelir. Bu durumda çamaşır makinenizin işlevlerini yerine getirmesi açısından ciddi bir engel teşkil eder. İleri seviyede kireçlenme meydana gelen çamaşır makinelerinde ciddi maliyetlere yol açabilecek parça değişimi yapılması gerekebilir. Bu nedenle de çamaşır makinesinin temizlik ve bakımına dikkat edilmesi ve kireçlenme durumunda profesyonel yardım için Kurtköy Arçelik Servisimerkezi hizmetlerinden destek alınmalıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Vatanmed Ceo'su Uğur Öztürk

Çamaşır Makinesi Kireçlenme Nasıl Çözülür?

Çok sık şekilde çamaşır makinelerinin kazan, rezistans, su giriş hortumu, su tahliye hortumu, deterjan haznesi ve filtre parçalarında görülen kireçlenme sorununun en hızlı şekilde bertaraf edilmesi gerekir. Bunun içinde çamaşır makinelerindeki kireçlenme sorununa yönelik olarak özel şekilde geliştirilen kireç sökücü ürünlerin kullanımı ve periyodik olarak çamaşır makinesi teknik parçalarının temizliğinin yapılması gerekir. Ancak çamaşır makinesindeki kireçlenme artık çok ciddi seviyeye ulaşmış ise mutlaka parça parça odaklı olarak mutlaka uzman teknikerler tarafından müdahalelerin yapılması gerekir. Uzman teknikerler tarafından çamaşır makinesinin kireçlenen parçasının sökülerek, özel kireç sökücü solüsyonlar ile temizliğinin yapılması gerekir. Eğer kalıplaşmış düzeyde bir kireçlenme meydana gelmiş ise çamaşır makinesinin kireçlenmiş olan parçasının yenisi ile değişiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu tip konulardaBulgurlu Arçelik Servisi merkezi hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Araç Kiralarken Sadece Güvenin