Dünya

Kaza sonucu ağaçta asılı kalan 4 yaşındaki kız hayatını kaybetti

İngiltere‘nin Bicester bölgesinde bulunan Yukarı Heyford kasabasında yaşanan korkunç olayda, 4 yaşında ve ismi Freya Thorpe olarak açıklanan küçük kız scooteriyle evlerinin bahçesinden ayrılarak yakındaki çimenlik alanda oynamak istedi. Scooter kullanırken kask takma alışkanlığı da olan küçük kız,boynuzlufigürlü kaskını da takarak çimenlik alanda ilerledi. Bu sırada bir ağaç gören küçük kız tırmanmak için scooterinden indi. Kaskı da takılı olan küçük kız, ağaca tırmanmaya başladı. Birden ayağı kayan küçük kız, yere düşecekken kaskının kayışı ağacın dalına takıldı ve talihsiz kız ağaçta asılı kaldı.

YARIM SAAT ASILI KALDI

Küçük kız ağaçta yaklaşık yarım saat asılı kaldı, o sırada onu gören olmadı. En sonunda çevredekiler tarafındanedilip ağaçtan indirilen kıza ilk müdahaleyiyerine çağrılan acil servis ekipleri yaptı.

Sıradaki Haberi Oku  Üniversite tarafından yasaklanan ponpon kız Tommia Dean, 145 bin dolar tazminat kazandı

İLK MÜDAHALESİNDE YAŞIYORDU

Acil servis ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan kızın yaşıyor olduğu anlaşılıncaacil servis ünitesine kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan küçük Freya, 2 günlük yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yumdu.

10 GÜN ÖNCE İKİZ KARDEŞLERİ DOĞMUŞTU

Kask kayışının dala takılmasıyla ağaçta asılı kalan 4 yaşındaki küçük Freya’nın annesi 10 gün önce ikiz doğurmuş, Freya abla olduğu için çok sevinmişti. Konuyla alakalı konuşan Freya’nın acılı babası Chris Thorpe, “Ben ve eşim onu ??hayatın kendisinden daha çok sevdik. Bu acıyla yaşayıp, hayata yeniden tutunabilmek için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

AĞAÇ KESİLDİ

Öte yandan, olaya sebebiyet veren ağacın kesildiği öğrenilirken,savcılık tarafından korkunç olayla ilgili soruşturma başlatıldığıedildi.

Sıradaki Haberi Oku  ABD Başkanı Trump, İran liderlerine seslendi: Birlikte çalışabiliriz

Haber Videosu

: Kendisini yanlışlıkla ağaca asan 4 yaşındaki kız hayatını kaybetti