Gündem

Karton Bardak Hammaddesi

Karton Bardak Hammaddesi

Karton bardak hammaddesi, yani selüloz kaplar, sıvının kağıda sızmasını önlemek için kağıttan yapılmış ve balmumu veya plastik (PE kaplı kağıt, rulolar ve tabakalar) ile kaplanmış tek kullanımlık kaplardır. Gıda ambalajlarında kağıt bardak, dondurma ambalajı, kağıt kase, kek/pasta tabağı, yemek kutusu ve poşet gibi PE kaplı kağıtlar kullanılmaktadır. Kağıt bardak taban kağıdı, 0 gıda sınıfı selüloz hamuru kağıt bardaklar hijyeniktir ve sıvıları uzun süre sıcak ve soğuk tutmaya yardımcı olan özel kağıtlardan yapılmıştır.

Türkiye’de son yıllarda artan talep nedeniyle, karton bardak hammaddesi üreticileri, karton bardak pazarında kendilerine bir yer bulmuştur. Yaşam tarzının hızla değişmesiyle birlikte karton bardaklara olan talep her geçen gün artıyor. 

Sıradaki Haberi Oku  Norveç, 10 kişi Ermenistan'ı 9-0 yendi

Karton Bardak Üretiminin Dünyadaki Yeri

Ambalaj kağıdı ve kağıt bardaklar için küresel hammaddeler alanında Çin, 2018 yılında dünyanın en büyük karton üreten ülkeleri sıralamasında en büyük ham kağıt üreticisiydi. Amerika Birleşik Devletleri ikinci sırada. Finlandiya, Hindistan, Japonya, Kore, Rusya, Kanada, İtalya, Fransa, İspanya, İngiltere, Polonya sıralamayı takip eden ülkeler arasında yer alıyor. Karton bardak hammaddesi imalatı için ürün tedarik etmenin güvenli adresi https://www.sanayiden.com/aycup-7-oz-karton-bardak  sizlere hizmet veriyor. 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri