Ekonomi

İtalya Başbakanı Conte: Virüs henüz zirve yapmadı

Koronavirüs, italya’yı tamamen atkisi altına almış durumda.

Ülkenin tamamı karantina altında yaşanmasına rağmen, her geçen gün ölü ve enfekte sayısı artıyor.

BAŞBAKAN KONUŞTU

Virüs bulaşan insan sayısının 24 bin 747’yi, ölü sayısının ise 1809’u bulduğu İtalya’da Başbakanı Giuseppe Conte, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

VİRÜS HENÜZ ZİRVE YAPMADI

İhtiyaç dışında hiçbir şekilde evden çıkılmaması gerektiğini belirten Conte, “Riskli temaslardan kaçınarak evde kalmaya devam etmeliyiz. Bu şekilde virüse karşı daha etkili mücadele edeceğiz. Bilim insanları virüsün henüz yayılma konusundayapmadığını söylüyor. Bu haftalar, en riskli haftalar ve maksimum dikkat gerektiriyor. Bu,yılların en önemli mücadelesi. Bu mücadeleyi kazanmak için 60 milyon İtalyanın katkısına ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Londra’da koronavirüs yağması

“ALINAN KARARLARIN SONUCUNU ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA GÖRECEĞİZ”

Conte, geçen haftadan bu yana uygulanan karantinanın nasıl gittiğinidönemde göreceklerine işaret ederek “Bilim teknik kurulunun yönlendirmeleri doğrultusunda aldığımız kararların sonuç verip vermediğini teyit için birkaç hafta daha beklememiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Şuiçin yeni kısıtlamalara gerek olmadığını bildiren Conte,kurallara uyulmasının büyük önem taşıdığını, belediyelerin park ve bahçeleri kapatmasının doğru bir karar olduğunu kaydetti.