Uncategorized

İstanbul’da Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi

    Saç ekimi İstanbul denilince akla gelen saç ekimi merkezlerinden birisi olan Quartz Clinique’ten saç ekimine dair önemli bilgiler aldık. İşte, derlediğimiz bilgiler!

    Saç ekimi; günümüzde gerek kadınlar gerekse de erkekler tarafından başvurulan medikal tedavi yöntemi içeren ve başarı oranı uygulamanın çeşidine ve sıklığına göre değişen bir uygulamadır. FUE, yöntemi ile saç ekimi uygulaması başladığından beri; başarısız saç ekim uygulamaları ve ilaçlı yöntemler gibi alternatif tedaviler epey geride kaldı.

    Saç; bir insanın karakterinden psikolojisine kadar önemli rol oynayan bir meta olması sebebiyle, saçı ile ilgili problem yaşayan hastaları hem görsel anlamda hem de psikolojik anlamda mutlu etmek profesyonellik ister. Hastanın talebinden, beklentilerine kadar ince bir plan ve program hazırlayıp, teknolojinin izin verdiği ölçüde o hedefe yaklaştırmak bizlerin en büyük görevidir. Bize gelen her müşterimize ilk olarak; FUE yönteminden bahsederek, örneklerimizi sunuyoruz. Müşterilerimizin mutlu olarak yeni bir hayata merhaba demesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü; bizim için mutlu müşteri yoktur, mutlu ettiğimiz, hayatına yeni bir soluk kattığımız mutlu bireyler vardır.

Sıradaki Haberi Oku  Karabağlar Bosch Servisi

     FUE yöntemi ile saç ekimi; tıraşlanacak bölgeden alınacak sağlam köklü saçların, az olan ya da hiç olmayan saç bölgelerine enjekte edilmesidir. Milimetrik cihazla yapılan bu ekme yönteminde; ağrı minimum olmakla birlikte çoğu hastamız hissetmemektedir. Lokal anestezi altında alabileceğiniz bu yöntem; günümüzün en başarılı yöntemlerinden birisi olup, 2-4 ay arasında gözle görülür sonuçlar vermektedir.

FUE Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

-Saçlarının arasında açıklık yani seyreklik başlayan

-Kısmi kellik problemi yaşayan

-Bölgesel dökülme problemi olan

-Bulaşıcı bir hastalığı bulunmayan kişiler FUE yöntemi ile saç ekimi işlemine uygun kişilerdir. En net bilgiyi, merkezime gelerek birebir uzmanlarımız ile öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

    FUE yöntemi ile saç ekimi uygulaması; ensedeki güçlü kıl kökleri ile yapılan, ağrısız bir işlem olması sebebi ile, günümüz saç ekim yöntemleri arasında en sık tercih edilen işlemdir.

Sıradaki Haberi Oku  İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

   FUE yöntemi, 2000 senesinden bu yana sürekli olarak kullanılan cerrahi işlemlerdendir ve lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Doğal sonuçlar meydana getiren FUE yöntemi, diğer bütün yöntemlere göre çok daha etkilidir. Başlangıçta, hastalardan alınan greftler yani toplu saç kökleri, saç köküne uygun olarak ayrıştırılır. Saç ekimi yapılacak olan alanda ön saç çizgisi belirlenir ve mevcut olan bölgede kılların yönlerine dikkat edilmek suretiyle köklerin koyulabilmesi için kanallar açılır. Bu uygulama sırasında köklere herhangi bir zarar gelmez ve bu sebeplerle de saç ekimi uygulamalarında en az zarar görülen yöntem FUE yöntemidir. FUE saç ekimi, diğer saç ekimleri gibi ağrılı ya da sancılı değildir. Cilt kesilmez sadece küçük kesiler açılır ve bu da acı oluşmasının önüne geçer. FUE saç ekimi İstanbul ilinde çok tercih edilir ve bu yöntemin asıl amacı en doğal görünümü kazandırabilmektir. Teknolojinin sürekli gelişmesi ve bu yönteminde gelişime açık olması ile sürekli yenilenen bir yöntemdir. FUE yöntemi ile saç ekimleri ile genellikle tek seansta işlem tamamlanmaktadır. Bu işlemler sonrasında işlemin uygulandığı kişi normal yaşantısına dönebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Güzellik Hakkında Bilgi Verici Notlar

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

   Saç ekimi işlemlerinden sonraki üç gün asla kafa yıkanmamalıdır ve su da değmemelidir. 3 gün sonra ise ilk yıkama işlemi gerçekleşir. İşlemlerden ortalama altı aylık süreçte asla havuz ya da denize girilmemelidir ve çok aşırı sıcak su ile banyoya girilmemelidir. Saç bakım jöle, sprey vs. gibi şeylerden uzak durulmalıdır. Ayrıca bu periyotta saçlar tutunmaya çalıştığından dolayı, toz, kir vs. gibi şeylerden uzak durulmalıdır.

   FUE yöntemi ile saç ekimi konusunda sorularınız ve merak ettiğiniz her şey için, web sitemizde (https://www.quartzclinique.com/sac-ekimi) bulunan irtibat telefon numaralarından bizlere ulaşabilir, uzmanlarımız ile bire bir görüşerek istek, talep ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.