Dünya

İsrailli İstihbarat Subayından koronavirüsle ilgili şoke eden iddia: Virüs, biyolojik silah laboratuvarlarında ortaya çıktı!

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede 100kişinin ölümüneolan koronavirüs salgını diğer ülkelerde sıçradı. Çin’de ülkeye giriş çıkışlar yasaklanırken, diğer ülkelerde virüsle ilgili sıkı önlemler almaya başladı. Virüsün kaynağı ve nedenleri üzerineinsanları araştırmalarına devam ederken, eski bir İsrail askeri olan Dany Shoham’ın ortaya attığı iddia şoke etti. Eski istihbarat subayı Dany Shoham’un iddiasına göre virüs,silah programına bağlı bir laboratuvarda ortaya çıkmıştı.

“VİRÜS, BİYOLOJİK SİLAH LABORATUVARLARINDA ORTAYA ÇIKTI”

Shoham, Wuhan’da bulunan Viroloji Enstitüsü’nün, (Çin’in en gelişmiş virüs araştırma laboratuvarı) ölümcül virüslerle çalışılabilecekyer olduğunu ve bu enstitünün, Pekin’de bulunanbiyolojik silah programı ile bağlantılı olduğunu iddia etti. Shoham, “Enstitüdeki bazı laboratuvarlar muhtemelen biyolojik silahların araştırma ve geliştirme kısmı için en azından teminat için kullanılıyordur.Ancak Çin’intesisi olarak kullanılmıyor” dedi. Biyolojik silahlar üzerindeki çalışmaların ikili sivil- askeri araştırmanın bir parçası olarak yürütüldüğünü ve kesinlikleolduğunu belirten Shoham bunların birbiri ile bağlantılı olabileceğini ve virüsün busilah programlarında ortaya çıkabileceğini iddia etti.

Sıradaki Haberi Oku  İran, protestolarla ilgili bilgi sızdırdığını iddia ettiği 8 CIA ajanını gözaltına aldı

ÇİN, “BİYOLOJİK SİLAHLARA SAHİP DEĞİLİZ”

Geçen yıllarda ortaya atılan biyolojik silah iddialarına sessiz kalan Çin Büyükelçiliği Sözcüsü, konuyla alakalı yorum bekleyen bir e- postayavermemişti. İsrailli istihbarat subayının bu iddialarına ise Çin’den açıklama geldi. İddiaları yalanlayan Çin, biyolojik silahlara sahip olmadığını açıkladı.