Dünya

İsrail korona hastalarını kök hücre tedavisiyle iyileştirdi

Koronavirüs nedeniyle dünyada her gün binlerce insan hayatını kaybederken, hastalığın tedavisi için çalışmalar sürdürülüyor.

Yeni ilaç ve aşı henüz bulunamamasına rağmen, farklı ülkelerde daha önce farklı hastalıklar için uygulanan tedavi yöntemleri, korona vakaları için kullanılmaya başlandı.

O yöntemlerden biri de kök hücre tedavisi. İsrailli sağlık çalışanları, hastalarına bu yöntemi uygulayarak başarılı oldular.

AĞIR HASTALARA UYGULANDI

İsrailbasında yerhaberde, İsrail’deki Pluristem firmasının 3 ayrı sağlık merkezinde plasentadan aldığı kök hücreleri laboratuvar ortamında özel işlemlerden geçirdikten sonra ölüm riski yüksek koronavirüs hastasına enjekte ettiği belirtildi.

6 HASTA DA KORONAYI YENDİ

Kök hücre araştırmalarıyla tanınan Pluristem’in uyguladığı bir haftalık tedavi sonucu böbrek veya solunum yetmezliği de bulunan hastaların tamamının, koronayı yenmeyi başardığıedildi.

Sıradaki Haberi Oku  Moskovadaki anlaşmayı imzalamadan kaçan Hafter Berlinde de aynı şeyi yapmış! Telefonunu kapatıp Berlini terk etti

Uygulanan tedavi sayesinde 4 hastanın solunum değerlerinde de koronaya yakalanmadan önceki döneme oranla iyileşme gözlendiği aktarıldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri