Dünya

İranlı Hulk, Amerikadaki kafes dövüşü turnuvasına katılacak

Instagram‘da 450 bindentakipçisi olan, 184 cm boyunda ve 165 kilo ağırlığındaki Sajad Gharibi, İranlı Hulk olarak biliniyor. Devasa vücuduyla dikkat çeken Gharib, Amerika’da düzenlenen Bare Knuckle Fighting Championship’te boy gösterecek.

İRANLI DEV ADAM, KAFESTE DÖVÜŞECEK

Karma dövüş sanatları sporları haberleri yapan MMA Fighting haber sitesi, aşırı şişirilmiş vücuduyla herkesi şaşkına çevirerek ünlenen, bir diğer lakabı ‘Fars’ın Herkülü’ olan İranlı vücut geliştirmeci Sajad Gharibi’nin 2020 yılında ilkşampiyonada boy göstereceğini duyurdu.

İRAN, ABD’YE KARŞI

Şampiyonanın Başkanı David Feldman, “İran ABD’ye karşı: Üçüncü Dünya Savaşı adıyla bir gösteri düzenleyeceğiz. Gharibi bizim tam anlamıyla sahip olduğumuz en büyük imza. ‘İranlı Hulk’tan gerçekten çok, çok büyük şeyler bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Bağdatta bir konvoya düzenlenen hava saldırısında 6 kişi öldürüldü

“10 YILDIR SPOR YAPIYORUM”

27 yaşındaki Gharibi, üne kavuşma sürecini, “Buşehr Üniversitesi’nde işletme ekonomisi diploması aldım. Şimdi de bir emlak şirketinde çalışıyorum. Ancak başlıca uğraşım spor. 10 yıldır ‘powerlifting’ sporuyla uğraşıyorum. İnternetteki popülerliğim bir yanlış anlaşılma sonucunda gelişti. İnsanlar beni DEAŞ militanı sanıp ‘DEAŞ’lı cellat’ olarak nitelendirdi. Fakat daha sonra bir İngiliz gazetesi hakkımda ‘Hulk yaşıyor’ başlığıyla biryaptı. Buinsanlar arasındaki imajımı değiştirdi. O zamandan beri basın hakkımda iyi haberler yapıyor, dünyadaanlamda bir ün kazandım.

“GÜNDE 4-5 ÖĞÜN YİYORUM”

Günde 4-5 öğünyiyorum, ancak kilo almam gerektiği zamanlarda bu 7-8’e çıkıyor. Ben de her İranlı gibi besleniyorum, ancak genetik olarak böyle bir yapım var. Dedem de böylebiriydi” sözleriyle açıklamıştı.

Sıradaki Haberi Oku  İranda koronadan ölenlerin sayısı 4 bin 474 oldu

Haber Videosu

: ‘İranlı Hulk’ olarak bilinen Sajad Gharibi, kafes dövüşü için Amerika’yaedildi!