Uncategorized

İngiltere’de Serbest Meslek Vizeleri

Yüksek değerli göçmenler için Tier 1 çalışma vizesi programı, yüksek vasıflı profesyonellere, yatırımcılara veya girişimcilere uygulanmakta olup, Birleşik Krallık’ta iş bulma veya iş kurma konusuna ilgi duymaktadır. Bu kategoriye giriyorsanız, İngiltere Yerleşim Vizesibaşvurusunda bulunmak için iş teklifine ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, farklı kategoriler ek gereksinimlerle birlikte gelebilir. Şu anda, bu programın dört kategorisi şunlardır:

 Olağanüstü yetenek

 Serbest meslek vizesi almak isteyenler de dahil olmak üzere girişimciler

 Yatırımcılar

 Mezun Girişimciler

Taşınmaya ve Yurtdışında Yaşamaya Hazır mısınız?

Temel taşınma hizmetlerimizle stres gerektirmeyen bir süreç olun. Saygın kaynakların tavsiyelerine uyursanız, İngiltere’de nasıl kalıcı ikamet edileceğini öğrenmek basit olabilir. Ancak, atılması gereken birkaç adım vardır ve her şeyin yerine oturduğunu fark etmeden önce sabırlı olmanız gerekebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Mobilyada Yenilik

Biyometrik Oturma İzni Başvurusu

Bir biyometrik İngiltere Yerleşim Vizesi, göçmenlerin biyografik ayrıntılarını ve biyometrik bilgilerini tutar. Kalışlarını altı aydan fazla uzatmak isteyen gurbetçiler için biyometrik İngiltere oturma izni gereklidir. Yalnızca aşağıdakileri yapmak için başvurabilirsiniz:

 Geçici kalışınızı altı ay veya daha fazla uzatmak;

 Kalmak için belirsiz izin için başvurmak;

 Vize belgenizi eski bir pasaporttan yeni bir belgeye NTL (Zaman Sınırı Yok) veya TOC (şartların devri) formunu kullanarak aktarmak;

 Seyahat Sertifikası veya Kongre Seyahat belgesi başvurusunda bulunmak (1951 mülteci veya 1954 vatansız kişi).

Online ya da posta yoluyla başvurabilirsiniz. İngiltere Sınır Ajansı belgelerinizi aldıktan sonra, size bir bildirim mektubu gönderir. Biyometrik bilgilerinizi kaydetmek için İngiltere’deki herhangi bir postaneyi ziyaret edebilirsiniz. Alternatif olarak, bir kamu soruşturma ofisini ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, oturma izni başvurunuzun işleme konulması 12 hafta kadar sürebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Karaman Özel Haberleri

Biyometrik ikamet kartınızdaki herhangi bir bilginin yanlış olduğunu tespit ederseniz, on gün içinde İngiltere Sınır Ajansı ile iletişime geçmelisiniz. Aksi takdirde, değiştirme için ödeme yapmanız gerekir.