Dünya

İngilterede hasta çocuğun 4 saat hastanede yerde yatması, Başbakana özür diletti

Mirror gazetesinin haberine göre, 4 yaşındaki Jack Williment, zatürre şüphesiyle Leeds kentinde hastaneye götürüldü. Ancak hastanede boşolmadığı için çocuk, oksijen maskesi takılı olarak 4 saat beton zeminde yatmak zorunda kaldı.Gazetede yayımlanan fotoğrafta, çocuğun annesi Sarah Williment’ın oğlunun altına ve üstüne mont serdiği görüldü. 4 saat yerde yattıktan sonra 5 saat de sedyede kalan çocuk, daha sonra boşalan bir yatağa alındı.

BAŞBAKAN ÖZÜR DİLEDİ

Haberin yayımlanmasının ardından konu, Başbakan Johnson’a soruldu. ITV muhabirinin ısrarı sonucu fotoğrafa bakan Johnson, “Bu korkunç bir fotoğraf ve açıkça aileden ve Ulusal Sağlık Hizmetlerinde (NHS) korkunç deneyimler yaşayanlardan özür dilerim.” dedi. Johnson, sorunun çözülmesi için yatırım yapılması gerektiğini de belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Yunanistanda kadınlar Las Tesis eşliğinde erkek şiddetini protesto etti

İNGİLTERE HASTANELERİNDE YATAK SORUNU YAŞANIYOR

İngiltere Kraliyet Acil Tıp Derneğinin geçen hafta yayımladığı istatistiğe göre, ülkede her 20 acil hastadan biri 12 saatbeklemek zorunda kalırken, hastaların sadece yüzde 68’i ilk 4 saat içinde muayene edilebiliyor.

Brexit’in ardından ikinci en önemliolarak gösterilen sağlık hizmetlerinin durumu, 12 Aralık’ta yapılacak seçimin en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

Kaynak: AA