Uncategorized

İngiltere Vize Başvuru Süreci

Vize başvurusu yapmak için birtakım unsurların dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. İngiltere vizesi başvuru sürecini maddeler şeklinde anlatacak olursak bu şu şekildedir;

 İlk olarak İngiltere vizesi için online vize başvurusu formunu doldurmanız gereklidir.

 Sisteme başarılı bir şekilde formu yüklendikten sonra ise sistem size otomatik olarak randevu oluşturuluyor. Eğer randevu sürecini hızlandırmak isterseniz bu doğrultuda sizlerden ek bir ücret talep edilmektedir.

 Randevu gününe kadar tüm İngiltere vizesi belgelerinin eksiksiz olarak tamamlanması gereklidir.

 Randevu günü vize merkezine gittikten sonra belgelerin vize görevlisine verilmesi gerekiyor daha sonra sizden parmak izi istenecektir.

 Eğer vizeniz olumlu ise pasaporta vize basılarak aktif bir hale getirilmektedir. Ardından vize merkezine giderek pasaport ve vizenizi teslim alabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Mobilya Seçimi

Ülkemizde toplam olarak 7 şehirde vize başvurusu yapmak mümkün. Bulunduğunuz en yakın adrese göre randevu merkezini belirleyebilirsiniz. Online form sonrası randevu otomatik olarak alınmaktadır.

Biometrik Veri Alımı

Biometrik veri alımı vize için oldukça önemli bir işlem olmaktadır. Biometrik veriden bahsedilen burada parmak izi ve yüz resmi olmaktadır. Bu işlemler vize merkezinde mutlaka yapılmalıdır.

Vize başvurusu süreci mutlaka dikkatli davranılması gerekiyor. Çünkü iyi bir şekilde hazırlanmayan belgeler sonucunda red durumu söz konusu oluyor. Bu durum göz önünde bulundurarak tüm belgeleri eksiksiz olarak doldurduğunuz takdirde maddi belgeler ve durum incelenir ve İngiltere vizesi onay sürecine sunulur.