Gezmek, eğlenmek ve sadece zaman geçirmek için İngiltere’ye gitmek isteyenler bu ziyaretleri için vize almak zorundadır. Alınacak olan vizede İngiltere bazı şartlar ve belgeler ister. İngiltere Turist Vizesi almak için gerekli belgeler sağlanmalıdır. Bu belgeler istenen tarihte gerekli kurumlara teslim edilir. Ülke konsolosluğu tarafından turist vizesi için istenen belgeler şunlardır;

 İngiltere genel ziyaretçi vizesi için yabancı uyruklulardan son 6 aya ait olan TC oturma izin belgesi istenir.

  Aile ile birlikte seyahat planlayanlar için ortak olarak istenen belgelerde ikinci gez kişisel belge bulunmasına gerek yoktur.

 Başvuru yapan kişinin varsa tapuları, araç ruhsatı, kira gelirleri ya da araç ehliyeti de istenen belgeler arasında bulunmalıdır. Erkek başvuranlardan askerlik durumunu gösteren belge istenebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Gerçek Medyum Cahid Hoca

 Yapılacak seyahatte geri dönüş için ve gidiş için uçak biletleri de mutlaka bulunmalıdır.

 Nüfus cüzdanıİngiltere Turist Vizesi için istenen belgeler arasında yer alır.

 Anne ya da babası ile seyahat etmeyecek çocuklar için anne babadan izin alınan noter onaylı belge de istenir. 18 yaşından küçük olanlar için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de istenir.

 Yapılan meslek ile ilgili belgeler

 Biyometrik bilgi ve belgeler

 Gelir durumunu gösterir belgeler

İhtiyaç halinde ek olarak farklı belgeler de istenebilir. İstenen belgelerin tam olarak sağlanması gerekir. İstenilebilme ihtimali olan belgelere detaylı bir şekilde sitemiz dahilinden ulaşabilirsiniz.

You may also like